A na co se mohou místní i turisté na bystřickém náměstí těšit? Květa Konárová z Koníkova vyrobila oslíka, beránka, kačenky, kočičky a husy ze sena, přičemž všechna tato zvířátka jsou instalována v prostoru amfiteátru. Jiří Rech z Rozdrojovic upletl z proutí čtyřmetrovou pomlázku a kuřátko a obří vejce a zajíčka do Bystřice dodal Jan Bašta z Ouběnic. O grafickou výzdobu se postaraly děti z bystřických základních škol.

Lidé si mohli pořídit na Fler trhu v Novém Městě na Moravě spoustu krásných výrobků a předmětů.
Výrobky s nádechem jara. V Novém Městě na Moravě nadchl Fler trh

Důvodem k realizaci Velikonočního Zubříkova putování byla podle starosty Bystřice nad Pernštejnem Martina Horáka snaha o zatraktivnění svátků jara, stejně jako tomu bylo u předešlého úspěšného Vánočního Zubříkova putování. „Rozsah je však jiný, omezujeme se na náměstí a již se nejedná o světelné efekty. V tuto chvíli nechceme prozrazovat další detaily, je to překvapení, které si musí každý objevit sám,“ doplnil starosta s tím, že náklady na velikonoční výzdobu se pohybují kolem 200 tisíc korun.

Také bystřické velikonoční putování za svátky jara bude disponovat letáčkem s jednotlivými zastaveními, který bude ke stažení na webu nebo facebooku Bystřice nad Pernštejnem a od 22. března k vyzvednutí v tištěné podobě v turistickém informačním centru v budově muzea.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak se hasí heliport?

Zdroj: Helena Zelená Křížová