V dopoledních hodinách se na ukázky dovedností studentů “obchodky” přišli podívat děti i učitelé z mateřských a základních škol. Nejmenší návštěvníci si mohli užít divadlo, starší žáci například lukostřelbu. Pro návštěvníky byly celý den připraveny služby, které si zájemci mohli na vlastní kůži vyzkoušet, ať už šlo o nový účes od kadeřnic, make-up od kosmetiček nebo masáž od studentů oboru masér. Nechyběl ani fotokoutek a různorodé hry pro nejmenší.

Zapojili se také studenti oboru kuchař-číšník. Účastníci akcemohli o chutnat hot-dogy nebo dezerty vlastní výroby, při kterých byly využity fairtradové suroviny. Vařila se pouze kávu a čaj s označením  Fairtrade. Škola i město Žďár nad Sázavou principy férového obchodu podporují a podílejí se na celorepublikových akcích. Jednou z nich je i současná výstava na stromech Život v bavlně na Farských humnech.

Mimo studentů a absolventů Střední školy obchodní a služeb SČMSD se na akci spolupodíleli také studenti ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné zdravotnické školy. V jejich stánku si zájemci na místě mohli nechat změřit krevní tlak a saturaci kyslíkem nebo si vyzkoušet kostým simulující tělo 85letého člověka.. 

Odpoledne se neslo v duchu vystoupení smyčcového tria FAMILY TRIO, jehož součástí je také studentka Ludmila Procházková. Následně vystoupila zpěvačka Anetta a celou akci zakončila skupina Zakopenej pes s absolventem Filipem Šimákem.

FILIP ŠUSTR

Kreativně