Během dopoledne měli návštěvníci možnost vidět třídy s exponáty a zavzpomínat na svá středoškolská léta, když hledali své fotografie na vystavených tablech a jiných fotografiích. Odpoledne bylo věnováno našim letošním absolventům, kteří úspěšně vykonali závěrečné zkoušky v učebních a maturitních oborech. Po celý den byly nachystány atrakce pro děti i dospělé. Třešničkou na pomyslném dortu byl skvělý koncert skupiny Argema, na který následně navázala dobře známá skupina Pikardi.

Z papíru vznikne monumentální pocta Janu Aichelovi Santinimu.
Santiniho výročí. Ve Žďáře vzniká unikátní monumentální dílo z dvou tisíc krabic

Děkujeme všem návštěvníkům, že se za námi přišli podívat a podpořit tak školu, zaměstnance i studenty. Oslavy výročí si nenechali ujít ani vzácní hosté. Přijel Ondřej Andrys z MŠMT, náměstek ministra zemědělství Miroslav Skřivánek, senátor Josef Klement, náměstci hejtmana kraje Vysočina Vladimír Novotný a Miroslav Houška, náměstkyně hejtmana kraje Vysočina Hana Hajnová, pánové Jan Břížďala a Karel Janoušek radní kraje Vysočina, starosta města Bystřice nad Pernštejnem Martin Horák, jeho předchůdce Karel Pačiska. Děkujeme i všem ostatním hostům za jejich účast na oslavách.

Muzejní noc ve Žďáru nad Sázavou se nesla v duchu starého Egypta.
Na muzejní noci ve Žďáru se lidé vydali až k Tutanchamonovi. Podívejte se

Poděkování patří i sponzorům, že se výročí zúčastnili nebo ho jinak podpořili. Na závěr se sluší poděkovat i všem studentům a zaměstnancům, kteří se podíleli na náročných přípravách a samotném průběhu oslav našeho krásného výročí. Děkujeme a kdo ví, třeba zase za 10 let…