Celý podnik začal v devět hodin dopoledne a zúčastnilo se ho čtyřiadvacet šachistů. Ti byli rozděleni do šesti čtyřčlenných týmů, neboť šlo jak o soutěž jednotlivců, tak současně i o boje družstev. Organizátoři z oddílu TJ Žďár nad Sázavou zvolili pro tento turnaj švýcarský systém nasazování soupeřů a sedm kol se odehrálo v tempu rapid. Konkrétně s časovou dotací dva krát patnáct minut na partii - a takzvaně natvrdo, tedy bez nějakých přídavků za provedené tahy.

Havarovaný popelářský vůz ve Velkém Meziříčí.
FOTO: Popeláři z Velkého Meziříčí nabourali nové auto. Komplikuje to svoz odpadů

Akce se nesla ve stylu retro. Tudíž ji nesměl řídit počítač, jak je obvyklé. Přiřazování do kol se proto dělo pomocí osobních bilančních kartiček. Z téhož důvodu nebyly při duelech používány dnešní digitální přepínací hodiny, ale obyčejné mechanické. Někteří účastníci dokonce opravdu dorazili v kostýmech královských mušketýrů či kardinálovy gardy, za což byli odměněni sklenicí medu.

Konečné pořadí družstev:
1. Sokol Jámy
2. Spartak Velké Meziříčí
3. Matadoři z TJ Žďár

Celkovým vítězem nedělního klání se znovu stal Miloslav Kučera z Mostišť, člen ŠO TJ Spartak Velké Meziříčí (6 bodů). Ostatně, v okresním městě se mu vždy náramně daří. Tohoto triumfu dosáhl již poněkolikáté! Věru obdivuhodné. Moc to tomuto sympatickému, skromnému borci přejeme a upřímně mu gratulujeme. Druhé místo obsadil mladý Petr Sklář ze Sokola Jámy, na děleném třetím až čtvrtém místě se ocitli Petr Pelikán (Sokol Jámy) a Jaromír Kulhánek (TJ Žďár n. S.).

Ve startovní listině se objevili i vyznavači královské hry z Křižánek, Přibyslavi, Oudoleně a odjinud. Za naše město bojovali také Josef Dvořák z Měřína a Jan Zeman z Meziříčka.

Vladimír Pařil