Světový den památky zesnulých dětí připadal letos na druhou neděli v prosince. A přesně v tento den vzpomínali rodiče, prarodiče a přátelé na předčasně zemřelé děti na 22 místech po celé republice. Jedním takovým místem byl i Žďár nad Sázavou. Akci organizovala nezisková organizace DLouhá cesta. Na akci na zámku vystoupila Iva Bittová nejen s oběma sbory, ale také s řadou hudebních nástrojů - houslemi, kytarou, klávesami, didgeridoo, zvonky a dalšími perkusemi, na něž hráli čtyři další muzikanti.

Farmářské trhy v Novém Městě na Moravě.
Tipy na víkend na Žďársku. Trhy v Novém Městě oživí kovář, ve Vídni speciality

V předsálí bylo upraveno místo s andělem a květinami pro zapálení plovoucích svíček, jako vzpomínka na zemřelé děti. Nezisková organizace Dlouhá cesta, která provází truchlením rodiny po ztrátě dítěte už osmnáct let, má od loňského roku své sídlo právě ve Žďáru, ale působnost má celorepublikovou.

Zdroj: Milan Šustr

Kromě vzpomínkové akce Zapalme svíčku nabízí individuální poradenství pro pozůstalé, svépomocná setkání, projekt přeměny dětského pokojíčku Barevný anděl a celou řadu dalších programů. Více se dozvíte na webu www.dlouhacesta.cz a Facebooku Dlouhá cesta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Novém Veselí zpívali lidé koledy.

Zdroj: Tomáš Marek