Syrské ibišky (Hibiscus syriacus) jsem doplnil i pár květy pokojových čínských ibišků (Hibiscus rosa-sinensis). A jedním snímkem náročnějšího bahenního ibišku (Hibiscus moscheutos), ten jsem musel vypůjčit z loňského roku, protože zde na Vysočině kvete až v září. Liší se od předchozích nejen větším květem, ale bylinnou nadzemní částí, která na podzim ukončí svou funkci a nové výhony vyraší ze země až v dalším roce.

Hortenzie jsem také nezachytil v největší kráse, ale protože se jejich usušené odkvetlé květy využívají k dekoraci, tak se tolik nestalo.

Na doplnění přidávám několik popínavých rostlin jako již převážně odkvetlé plaménky, povíjnice a dosud málo kvetoucí teplotně náročné letničky Thunbergie a chilský jasmín (Dipladenia sanderi). Thunbergie, známé pod názvem Černooká Zuzana, tentokrát v bílém a růžovém provedení.

Petr Broža

Máte i vy rozkvetlou zahradu, kterou byste chtěli ukázat? Pošlete nám fotografie přes formulář rubriky Čtenář reportér nebo na e-mailovou adresu hana.kabrdova@denik.cz. Rádi zveřejníme.