„Některé děti píší, že mají doma mnoho práce s učením. Přesto si najdou čas a posílají velké množství obrázků. Zvláště tento domácí úkol s obrázky pro Charitu většinu "chytil za srdíčko". Často se přidávají i sourozenci, kteří do výtvarného oboru nechodí. Máme z této spolupráce velikou radost,“ uvedla Hana Šikulová, vyučující výtvarného oboru. Současně se do spolupráce zapojují i děti z literárně dramatického oboru. Jejich vyučující MgA. Jana Mifková a BcA. Ivana Klimešová přišly s nápadem tvorby psaných pohlednic a následné distribuce mezi seniory prostřednictvím pracovníků Charity.

“Obě dvě moc rády píšeme klasické dopisy a pohlednice. Když se objevila celonárodní aktivita, napadlo nás, že bychom se rády se svými žáky a studenty také zapojily. Takto dává naše tvorba a práce s dětmi a dospívajícími nový rozměr i smysl. Chtěly jsme se zapojit, ale tady v regionu, proto jsme oslovily pro spolupráci Domov klidného stáří a Charitu. Pevně věříme, že toto je potřebná podpora seniorů. Když pro ně s dětmi vystupujeme, vždy takový počin přinese spoustu oboustranné radosti. Věříme, že pohlednice též,” řekla Jana Mifková, vyučující literárně-dramatického oboru.

Jarní "karanténní" výlety.
Mých pár dní s karanténou

Na rozvoz obrázků i pohlednic se pracovníci žďárské Charity velmi těší. „Protože v současné době pracujeme v režimu zvýšených hygienických opatření, rozhodli jsme se, že obrázky předáme našim pacientům a klientům v nejbližší možné době, tedy předpokládáme během měsíce května. Už teď se těšíme na rozjasněné tváře těch, kteří tráví většinu času doma, mnohdy odříznuti od běžné civilizace a s omezenými návštěvami ze strany rodiny,“ sdělila Barbora Hadrous, vedoucí Domácí hospicové péče a vrchní sestra Domácí zdravotní péče. Pracovnice obou zmíněných zařízení společně s Osobní asistencí a Charitní pečovatelskou službou poskytují potřebnou péči v domácnostech i nadále.

LENKA ŠUSTROVÁ