Vedení Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, ředitelku Ing. Vladislavu Filovou, zastupoval a reprezentoval náměstek LPP MUDr. Petr Novotný, který hned v úvodu všechny přihlížející pozdravil. Pro letošní ročník si naši záchranáři, ve spolupráci s kolegy z HZS, připravili ukázku simulované dopravní nehody motorkáře. Náš figurant vyrazil nalehko v džínách a tričku. Helmu sice měl, ale ta ho bohužel neochránila před závažným poraněním páteře. "Chtěli jsme divákům a hlavně dětem ukázat, co se může stát, když podcení použití bezpečnostních prvků, jako je kvalitní oblečení a ochrana, například při jízdě na motorce, na kole či koloběžce," říká primář Michal Pačiska. Současně jsme ukázali i spolupráci výjezdových skupin RZP a RV v moderním setkávacím systému lékařských a nelékařských posádek a složek IZS. "Doufáme, že si naši prezentaci diváci nejen užili, ale že se z ní i poučí a my těchto závažných úrazů budeme muset řešit co nejméně," dodává lékař.

Karetní turnaj ve Velkém meziříčí
Turnaj v karetní hře prší ve Velkém Meziříčí sklidil úspěch. Podívejte se

Ukázky své práce předvedli na náměstí ve Velkém Meziříčí také příslušníci Hasičského záchranného sboru a policisté se cvičenými psy.


Po skončení akce si mohli diváci prohlédnout vybavení vozů jednotlivých složek IZS a také Městské policie. V našem stánku pak měli možnost vyzkoušet si resuscitaci u dítěte i dospělé osoby a nechyběla ani prezentace imobilizačních a transportních pomůcek, například páteřní scoop rám nebo vakuová matrace, kterou si děti se zájmem otestovali na "vlastní kůži". 

Cenu hejtmana Kraje Vysočina převzali z rukou Vítězslava Schreka zástupci Domu přírody Žďárských vrchů Marie Sára Rajnošková, Sylva Geoffrey, Jozef Zetěk a Martin Kříž (zprava)
Hned dvě ocenění byla udělena Domu přírody Žďárských vrchů

JANÁČEK PETR

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina