„Přesun do sálu vnímám tak, že se z malé akce pro menší skupinu rodičů a dětí stala najednou akce velká a je otevřená všem. Samozřejmě je celá akce náročnější na organizaci. Je potřeba více dekorací, více pomocníků a stojí to hodně úsilí. Ale spokojené tváře dětí a rodičů vrací veškerou energii, kterou jsme do toho dali,“ uvedla ředitelka DDM Alena Sobotková.

Jako každý rok, i letos se celý jarmark nesl v duchu „handmade“ výroby vánočních ozdob a dekorací. Celkem bylo po sále rozmístěno devět různých dílen a každá přinesla vlastní specifické výrobky i materiály, které byly na výrobu použity.

„Každý rok se snažíme přicházet s něčím novým. Některé dílny zůstávají stejné, ale v rámci těchto dílen měníme výrobky, které si návštěvníci mohou vyrobit. Letošní úplnou novinkou byla dílna sladká, kterou určitě ocenily především menší děti,“ upřesnila ředitelka DDM.

Znavení jedinci mohli nabrat ztracené síly v cukrárně, vyfotit se ve fotokoutku či si užít představení kouzelníka. Během odpoledne se ale nezapomínalo ani na procvičování mozkových závitů, a tak byl pro děti v rámci celého jarmarku nachystán Čertovský kvíz se záludnými otázkami nejen o čertech, ale i obecně o vánočních svátcích.

„Oblíbený Čertovský kvíz je tu i proto, aby děti věděly, proč se slaví vánoční svátky nebo proč je čerta a Mikuláše. Celý jarmark ale není jen pro děti. Samozřejmě na tvoření chodí především mladší, kdy ta nejpočetnější věková skupina je asi do 14-ti let. Ale například letos dorazilo i větší množství seniorů a z toho jsme měli velkou radost. Přišli si něco vyrobit, nasát vánoční atmosféru, a to i přesto, že do první adventní neděle zbývá ještě týden,“ dodala na závěr Alena Sobotková.

Autor: Alena Dolníčková