Všichni jsou zkušení zimní plavci registrovaní pod Českým plaveckým svazem a mají lékařské sportovní prohlídky. Distance byly nastaveny na 100 metrů plavání, střelba na biatlonové střelnici ve stoje, trestná kolečka, plavání 100 metrů, střelba vleže, trestná kolečka, případně běh do cíle při sestřelení všech terčů.

Historický prvním mistrem světa se stal Josef Köberl (AU), 2. místo Jakub Valníček (CZ) a 3. místo Adriana Špotová (CZ). Josef Köberl je držitelem světového rekordu - 2 hodiny 8 minut 47 sekund, kdy byl po krk zasypán ledovými kostkami. Jakub Valníček je úspěšným členem štafety, jež přeplavala ze Severního Irska do Skotska tam i zpět 75 kilometrů v rekordním čase 22 hodin 59 minut. Mezi plavci byl Jiří Kuřina, který hrál ve filmu Bába z ledu.

Závodu se účastnilo i několik plavců, kteří zdolali ledovou míli a takzvané Combo - během jednoho dne uplavali dvakrát jeden kilometr v ledové vodě. Nejmladší účastnicí pak byla dvanáctiletá Kateřina Drdlová a na opačném pólu Iva Klásková, které je něco málo přes 70 let.