Svatojakubská pouť v Osové Bítýšce začala už ve středu stavěním máje, událost provázelo posezení s občerstvením. V pátek se už odpoledne vydala pouťová chasa do ulic, aby doprovázená kapelou Doubravěnka zvala obyvatele z Bítýšky na pouť. Místní se pak sešli v parku Pod lipami a kromě dalšího programu si užili také zábavu se skupinou Oran-Gutan. 

I sobota nabízela pestrý program. Hlavně pro děti byly určené hned dvě divadelní pohádky a také malování na obličej. Večerní zábava pak potěšila jiné věkové kategorie. 

Vrcholem oslav pak byla neděle. Ta začala slavnostní mší v kostele svatého Jakuba, už tady nechyběly kroje. Po obědě začal program v parku Pod lipami, následovalo svátostné požehnání v kostele a poté se již všichni těšili na vystoupení jak dětí v krojích, tak krojované chasy. K vidění byla Horácká špacírka a Moravská beseda, vystupující doprovázela kapela Doubravěnka, která zajistila i další odpolední program. Celý pouťový víkend pak zakončila zábava. 

Krojovaná chasa vynesla na pouti nové kroje. Ty vznikly v dílně Krejčovství Jahodová, které se na kroje specializuje a do svého portfolia tak může přidat i Podhorácko. Děti měly kroje půjčené. Prohlédněte si galerii a nechte na sebe dýchnout slavnostní atmosféru. Přesvědčíte se, že hýčkat si tradice a dědictví předků stojí opravdu za to.