Týden začal prodejem výrobků klientů našeho stacionáře v Novoměstských sociálních službách. Několik pracovníků a pomocníků z řad klientů prodávalo výrobky, například utěrky, košíky, koberečky, polštáře, čepice, šály, keramické výrobky. Prodej se vydařil, což je znamením, že naše práce má smysl a výrobky vás dokáží zaujmout svojí rozmanitostí a pestrostí.

V úterý 4. října jsme přijali pozvání na výrobní dílničku do Chráněného bydlení Kamélie. Byl pro nás nachystán bohatý program, klienti si vyzkoušeli práci s hlínou a lopatkami při sázení sukulentů a procvičili svoji kreativitu a manuální zručnost při malování kamínků. Vznikaly tak krásné výrobky, které už zdobí okenní parapety a poličky našich klientů. Jako milou pozornost nám klienti chráněného bydlení připravili chutné občerstvení a uvařili kávu či čaj. Děkujeme za možnost strávit dopoledne v pohodové atmosféře, za úsměvy, které jste nám vykouzlili na rtech!

Středa se nesla v duchu příprav na den otevřených dveří. Klienti s pracovníky zabalili sladké a slané pečivo k prodeji, chystaly se plakáty do přenosných reklamních panelů, kupovaly se ingredience na jablečný punč a přemýšlelo se o celém průběhu dne.

Čtvrteční činnosti klientů začínaly až v deset hodin, aby se měl návštěvník možnost podívat, co se v nich každý den odehrává. Přitom měl možnost zakoupit si výrobek a ve cvičném bytě se nechat obsloužit klientem, který za asistence pracovníka uvařil kávu a podal malé občerstvení. Mohli jsme také využít náš nový stánek, kde jsme s veselou náladou prodávali upečené dobroty a nalévali teplý jablečný punč. Klienti si mohli procvičit obsluhování zákazníka, počítání peněz a nalévání punče. Byl to pro nás premiérový prodej a myslíme si, že nebyl poslední.

Na pátek čekalo klienty překvapení. Po deváté hodině se před Zdislavou rozezněly hasičské sirény, které signalizovaly cvičný požární poplach ve stacionáři. Klienti i pracovníci si vyzkoušeli evakuaci budovy a hasiči Sboru dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě představili svoji činnost a vybavení auta. Nechyběla ani možnost vyzkoušet si transportování zraněného.

Pracovníci Centra Zdislava