Tehdy Plastia do svých skladů pozvala mladé studenty designu Mendelovy univerzity a nabídla jim nevyužité zásoby jako materiál. Ti jim vdechli nový život a vytvořili řadu uměleckých i praktických předmětů, včetně unikátních svítidel Medúza.

„Nevyužité háčky, kartáče, fólie a nůžky se proměnily ve šperky, tašky, svítidla a vázy. Co by skončilo ve sběrném dvoře, udělá ještě velikou radost. A navíc pomůže šířit myšlenku udržitelného designu a upcyklace,“ zhodnotila Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia a dodala: „Soutěž i následnou aukci spojuje myšlenka, jak důležité i je dopřát starým věcem nový život.“

Osobní asistence. Ilustrační foto.
„Spolu do života…“

Aukce bude zahájena s prvním dnem Benefičního velikého SWAPU Prague: swapuj & pomáhej, který proběhne v pražském Prostoru39. Sem si také mohou zájemci přijít fyzicky prohlédnout zmíněná svítidla Medúza ze zbytkových materiálů firmy Plastia. Samotná on-line aukce, jejíž patronkou je předsedkyně představenstva neziskové organizace Revenium Hana Potměšilová, proběhne prostřednictvím portálu Aukro.cz.

Přesné odkazy na nabízené designové kousky najdete na facebookové události Charitativní aukce pro azylový dům sv. Máří Magdalény. Kromě svítidel Medúza se budou dražit například sety šperků či originální taška. Domov sv. Máří Magdalény, k němuž poputuje výtěžek aukce, se nachází v Jiřetíně pod Jedlovou a poskytuje pobytové služby na přechodnou dobu osobám se zdravotním znevýhodněním nebo postižením v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení.

Hana Laudátová