Jsme všestranný sportovní spolek pro jednotlivce i celé rodiny. Máme sídlo v Novém Městě na Moravě, působnost však v širokém okolí. Máme potřebné zkušenosti, dovednosti i odpovídající vzdělání. Usilujeme především o všestranný celoroční rozvoj dětských, žákovských a dorosteneckých kategorií. Pravidelně trénujeme ve skupinách, které rozdělujeme dle aktuální výkonnosti a dovedností zúčastněných svěřenců a počtu dospělých. 

Několikrát do roka pořádáme vícedenní všestranně sportovní soustředění pro celé rodiny. V létě se zaměřujeme na cyklistiku, aktivně objíždíme regionální i republikové MTB závody. V zimě především běžkujeme. Přechodné období využíváme pro rozvoj všestrannosti: kolečkové brusle, koloběžky, atletika, gymnastika, hry, … Nadšené cyklisty/cyklistky systematicky připravujeme na republikové i mezinárodní cyklistické závody.

Primář novoměstské chirurgie Jaroslav Pilný na zahájení olympijských her v Pekingu.
Zážitky z Pekingu. Primář novoměstské ortopedie spolupracuje i se Sáblíkovou

Pro středoškoláky kooperujeme s GYNOME (novoměstské gymnázium se sportovními třídami) a SOŠ Nové Město na Moravě. Ambiciózní talentované sportovce připravujeme na přestup do profesionálních cyklistických týmů.

Karel Srnský