Ve dnech 23.- 24.dubna proběhl 17. ročník celostátní soutěže první pomoci ve Lhotce u Mělníka. Ze žďárské Střední zdravotnické školy se vydal soutěžit čtyřčlenný tým ve složení: Tomáš Kolbábek (kapitán), Adéla Crhová, Amelie Nováková a Michaela Hemzová.

Našim záchranářům se podařil neuvěřitelný výsledek v podobě 1. místa z 19 týmů a vybojovali si nádherných 98 ze 100 bodů. Soutěž probíhala na pěti stanovištích, přičemž první se uskutečnilo hned v noci a další čtyři druhý den během poledne.

V úterý 23. dubna se zaměstnanci městského úřadu zúčastnili akce Čistá Vysočina.
Akce Čistá Vysočina v Meziříčí: sesbírali jsme plechovky, lahve, oblečení i boty

Všechny týmy čekaly nelehké situace v podobě autonehody, znásilněných a zraněných dívek, agresivního únosu cizinců, zdrogované ženy s kojencem, oběšené ženy a spousta dalšího.

Na místě vše komplikovaly "hysterky", ale náš tým se ničeho nezalekl a se vším si poradil na výbornou. Tom, Áďa, Amy a Míša také na každém stanovišti získali více než obrovský obdiv od záchranářů, kteří hodnotili stanoviště.

V čase ve kterém se zrovna nezachraňovalo si mohli všichni vyzkoušet různé aktivity, jako je chození na protézách, prohlédnout si sanitní vůz, nahlédnout do armádního ošetřovatelství, vyzkoušet si jak se cítí zdravotních infekčního oddělení a také jak se cítí senior.

Vyjádření kapitána: Jsem na svůj tým neskutečně hrdý, všichni si vedli víc než úžasně a všichni jsme si byli oporou při nervozitě.

IVA HOLEMÁŘOVÁ