Santini přichází do zdejšího kláštera v roce 1714 na přání tehdejšího opata Jeronýma Hlíny. Jeho úkolem je obnovit zdi opatského kostela, který byl v tomto čase rozpadlý, neboť ho zachvátil požár. Opat Jeroným spolu s bratry věřil, že se tento nelehký úkol Santinimu podaří dokončit. Avšak ne všichni byli spokojeni s příchodem Santiniho…

Návštěvnici se setkají i dalšími postavami jako je Barbora Aichlová, hraběnka z Lissau, Jan Jakub Vogler z Kutné Hory či zákeřný Alfonz.

Jaký Santini skutečně byl a jaký byl jeho osud? To a mnohem více se dozvíte na hrané prohlídce, která Vás provede prostory konventu, malovaného refektáře i kostela Narození Panny Marie. Navíc Vás průvodce zavede i do sklepení, které nepatří k prostorům navštěvovaným v klasickém prohlídkovém okruhu.

Tento víkend navíc lze spatřit příběh i v nočních hodinách, kdy bude prostor nasvícený a tím vynikne jeho tajemná noční atmosféra.

Celý víkend bude také otevřená Klášterní restaurace, kde si lze zajít na skvělý pokrm. Nově si budete moc vybrat z řady klášterních zákusků.

Hranou prohlídku lze zhlédnout v sobotu 6. srpna od 13.00, 15.15, 17.30 a 21.00 hodin a v neděli 7. srpna od 13.00, 15.15 a 17.30 hodin.

Michal Hájek

Klášter Želiv