Srdečně Vás zveme k podzimnímu Putování krajinou Josefa Serinka. Roma, vězně koncentračního tábora v Letech, partyzánského bojovníka proti fašismu za II. světové války a mimořádného člověka. Na cestu se vydáme 28. října 2021, trasa povede ze Sněžného do Telecí a půjdeme od deseti do pěti hodin.

Originální japonská kamenná zahrada Pavla  Šimona ve Sněžném. Prohlédnout si ji mohou všichni zájemci.
Bonsajové kochání a Japonsko za humny. Šimonovi ve Sněžném ukazují zahradu

Putování krajinou Horácka a zasazení památného stromu bude věnováno Josefu Serinkovi a všem statečným lidem, kteří na Horácku v protifašistickém odboji za II. světové války působili nebo jej podporovali. Vytvoření a působení odbojových struktur bylo možné jen díky odvaze místních lidí, často evangelíků.

Program:

9.30–10.00 Sraz u evangelické fary ve Sněžném (Sněžné č. 60)

10.00–11.00 Vzpomínkové shromáždění a zasazení památného stromu

11.00–16.00 Putování na trase Sněžné-Krásné-Spělkov-Telecí se zastávkami a čtením ze vzpomínek Josefa Serinka a pamětníků z prostředí evangelické církve na místech působení J. Serinka a dalších příslušníků odboje

Zatopené lomy u Lipnice nad Sázavou.
Viděli jste Princeznu zakletou v čase? Natáčela se v lomech na Vysočině

16.00–17.00 Setkání v cíli pouti na evangelické faře v Telecím, zakončení (Telecí č. 129) Prosíme, dejte o své účasti vědět prostřednictvím emailu na adresu info@cernypartyzan.cz. Budeme tak moci zorganizovat odvoz účastníků zpět do Sněžného (k zaparkovaným autům) nebo do Žďáru nad Sázavou na vlak. Zúčastnit se lze i bez registrace. Akce se koná za každého počasí.

Za iniciativu „Černý partyzán“ se těší na viděnou

Ondřej Liška a Mikuláš Vymětal, farář Českobratrské církve evangelické

Kontakt: e-mail: info@cernypartyzan.cz nebo formou SMS na 777 140 077

web: www.cernypartyzan.cz

Děkujeme za pozvánku a těšíme se i na informace o dění u vás ve vsi či ve spolku na zdarsky@denik.cz.