K 22. červenci bylo těchto odvážných kuchařských partiček přihlášeno zatím šest. Přihlášky a podrobnější informace na telefonním čísle 603 852 872 přijímá Stanislav Dočkal z Velkého Meziříčí.

Startovné za jedno celé družstvo činí dvě stě korun. Sponzoři této akce samozřejmě zajistí trofeje a věcné ceny pro nejlepší soutěžící kuchtíky-gulášníky. Prezence je naplánvaná od osmi do devíti hodin. V devět hodin bude začátek příprav a pak následuje vaření v kotlících; předpokládaný konec je asi ve dvě až tři hodiny.  Potom slibují pořadatelé možnost posezení, "pokecu", dále také hraní, zpěvu, tance, jídla a pití. A propos: maso může být jakéhokoliv druhu. Surovinu či materiál je možno připravit - odblanit, nakrájet, naložit, namíchat, ochutit, okořenit předem doma.

Dostatek kvalitního dřeva na topení pod pekelnými kotlíky zajistí pořadatelé. Tento kuchařsko-kulinářský den bude průběžně zpestřený i doplňkovým kulturním programem pro dospělé, děti a mládež. Po soutěži se pochopitelně budou uvařené gulášky konzumovat, takže si i diváci mlsojedi a masojedi přijdou na své a mohou posoudit podařenost a chuť tohoto všeobecně oblíbeného jídla, tentokrát netradičně připravovaného venku pod širou oblohou. V místě bude samozřejmě i další občerstvení - nu a to především pivo, které se, jak známo, ke guláši hodí odjakživa úplně nejvíc!

Akci zabezpečuje Obec Uhřínov; hlavními pořadateli jsou Miloš Kovač a Stanislav Dočkal. Bližší podmínky a konkrétní pravidla budou vysvětleny a upřesněny ještě i na místě před startem. Tož teda přijďte "pobejt" a pobavit se! Vstupné pro diváky činí pouhých dvacez korun, což v dnešní době představuje opravdu zanedbatelnou částku. Srdečně zvou pořadatelé.

Vladimír Pařil