Od deseti do osmnácti hodin si příchozí prohlédnou prostory klubu a užijí doprovodný program v přilehlém parku.

„O preventivní program se postará Městská policie Žďár nad Sázavou, techniku představí sbor dobrovolných hasičů ze žďárského zámku. Jak správně poskytnout první pomoc, poradí Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina,“ říká vedoucí Ponorky Eliška Faltová.

Hned dvě naučné stezky nově provádějí návštěvníky po Svratce a jejím blízkém okolí.
Historie, řemesla a obrazy: turisté objevují Svratku na nových naučných stezkách

Příchozí si také třeba vyzkouší brýle simulující účinky drog a alkoholu. Vstup na Den s Ponorkou je zdarma.

Posláním nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Ponorka je poskytovat zázemí, pomoc a podporu dospívajícím ve Žďáře nad Sázavou, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci nebo jsou jí ohroženi.

Den s Ponorkou
Kdy: pátek 1. září 2023
Kde: Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Nádražní 44, Žďár nad Sázavou (10-18 hodin)
Program: prohlídka prostor Ponorky, slalom s alko brýlemi, legální zeď pro graffiti, malování na obličej, obří bublifuk, slackline, stolní fotbálek, pohybové aktivity, fotokoutek, výroba keramiky pod vedením Keramického ateliéru Saši Gr. představení městské policie Žďár nad Sázavou, sboru dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 – zámek a zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Je útočištěm pro mladé lidi, kteří jsou ztraceni v moři problémů a potřebují pomoci najít vlastní kompas, aby se lépe vyznali ve svém životě. Ponorka je podporuje v tom, aby se nepotopili úplně na dno a mohli dýchat i pod hladinou všech průšvihů.

Ze zaslouženého triumfu se na 13. ročníku Memoriálu dr. Josefa Smékala radovali házenkáři pořádajícího Sokola Nové Veselí (v modrých dresech).
Tipy na víkend na Žďársku. V Novém Veselí slaví Sokol, festival v Meziříčku

Pomáhá jim, aby se konečně odrazili od břehu a učí je překonávat všechna vlnobití, která ve složitém období dospívání prožívají. Ponorka se snaží, aby byl každý kapitánem vlastního života. Napomáhá k tomu, aby si dokázali okolo sebe vytvořit posádku dobrých lidí, se kterými se nikdy neztratí a bezpečně zakotví ve svém přístavu dospělosti.