Mezi třicítkou mužských týmů se představili také muži z Nevcehlí (okres Jihlava), kteří jsou držiteli rekordu Extraligy České republiky. Své kvality potvrdili i v Sychotíně a zvítězili v rekordu dráhy čas 16,64 sekund. K obrovské radosti domácího publika je na stupních vítězů doplnili dva sychotínské týmy. A tým zatavil časomíru na hodnotě 16,80 sekun. B tým byl o pouhé 2 setiny pomalejší.

Po nedělní soutěži si upevnilli vedení v seriálu Velké ceny Blanenska muži ze Sychotína B.  V ženské kategorii se představilo devět týmů. Svoji letošní nadvládu potvrdily ženy ze Žernovníku, které zvítězily s časem 16,45 sekund. Na stupně vítězů je doprovodily závodnice ze Senetářova a Černovic.

Závod 1000 mil československých odstartoval ve čtvrtek 12.8. v Praze.  Historické automobily projely i Hodonínem.
1000 mil československých: Oku lahodící retro jízda prvorepublikových vozidel

 V letošním ročníku se ve Velké ceně soutěží také v kategorii dorostu a veteránů. V mládežnické kategorii v Sychotíně bojovalo 5 týmů a nejúspěšnější byli dorostenci ze Senetářova (19,02 sekund), kteří vedou i průběžnou tabulku. Veteránské týmy se představili 4 a nejrychleji dokončili svůj útok muži z Hartmanic (SY) s časem 15,17 sekund.

Aleš Havelka

Děkujeme panu Havelkovi za dnešní příspěvek. Máte i vy krásné fotografie ze zajímavých událostí? Zašlete nám je na zdarsky@denik.cz.