Patricie Srnská byla ve své kategorii ročníkově nejmladší závodnicí, proto se s číslem 66 mezi 77 závodnicemi směla postavit až do osmé řady bikerek z 25 zemí světa. Jejím cílem bylo se postupně propracovávat kupředu. Nakonec se dostala o více jak 40 míst dopředu.

Výsledné 24. místo, první z Češek, po ujetí více než dvaceti kilometrů je obrovským úspěchem a radostí nejen pro Patricii a její Team Dukla Praha, ale i pro novoměstský sportovní klub Sportreg, ze kterého Patricie pochází.

Otevírání studánek ve Třech Studních v lesním areálu.
FOTO: Tři Studně. Otevírali studánky pojmenované po slavných skladatelích

Sportreg je tým dětí a juniorů pod vedením trenéra Karla Srnského, sportovce, který dokáže při trénincích zábavnou formou připravit děti na dobrá umístění v závodech horských kol. Ostatně jeho nejstarší dcera je toho zde důkazem. Jeho spolupráce s novoměstským sportovním gymnáziem generuje sportovce, kteří v problémové pubertě s pohybovou aktivitou neskončí, ale naopak.

Obrovskou zásluhu na sportovní přípravě Patricie Srnské má proto i sportovní Gymnázium Vincence Makovského, kde Patricie dva dny po světovém poháru úspěšně odmaturovala, postoupila do další etapy její studijní a sportovní kariéry a dokázala, že v Novém Městě na Moravě lze příkladně skloubit studium se sportovní přípravou.

Závod s Patricí Srnskou v pelotonu.

Zdroj: Youtube

Na zmiňovaném gymnáziu se zaslouženě rozbíhá všestranná celoroční sportovní příprava se zaměřením na cyklistiku. V neděli před ústními zkouškami z dospělosti ještě Patricie pomohla s organizací akce pro děti pořádanou švédským Teamem 31 v čele se světovou vítězkou z Ria Jenny Rissveds, ta ve spolupráci se Sportregem a novoměstským gymnáziem udělala projížďku švédského elitního týmu s 25 převážně českými dětmi v místních trailech, vše bylo zakončeno ve stanu Shimano občerstvením, podpisy a předáváním upomínkových předmětů budoucím velkým závodníkům, kteří jsou i budoucností sportovního regionu Novoměstska.

KAREL SRNSKÝ, Sportreg, z.s.