O lidi s těmito zdravotními problémy se stará iktové centrum. „Ocenění je udělováno za vybrané časové období na základě předem daných kritérií, která hodnotí kvalitu poskytované péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Hodnotí se například čas od příjezdu pacienta po zahájení léčby, počet všech pacientů s podezřením na cévní mozkovou příhodu, kterým byl proveden CT sken nebo zobrazovací vyšetření na magnetické rezonanci a mnohé další,“ vysvětlil primář neurologického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě Jakub Jirků.

Divy fyziky ve Žďáře nad Sázavou.
VIDEO: Žďár se baví díky divům fyziky. Podívejte se, jak to ožilo v muzeu

Novoměstská nemocnice tak pacientům garantuje stejnou péči jako nejlepší evropské nemocnice. „Zlepšila se například naše spolupráce s urgentním příjmem. A taky vyplňování registračních karet. Máme ohromnou radost a vnímáme umístění v tak prestižním žebříčku jako ocenění práce celého našeho oddělení,“ okomentoval skvělý výsledek novoměstského iktového centra Jakub Jirků, který si v květnu pojede certifikát vyzvednout na kongres do Basileje.

Novoměstská nemocnice je součástí sítě iktových center České republiky od roku 2012. „Činnost iktového centra je zaměřena na diagnostiku, prevenci a terapii cévních mozkových příhod. Hlavním přínosem iktového centra je zejména zkvalitnění péče o pacienty s akutní cévní mozkové příhody, snížení jejich úmrtnosti a zmírnění následné invalidity,“ podotkl Jakub Jirků.