Jaké jsme měli štěstí, když po necelých dvaceti minutách přijela záchranná služba ve složení MUDr. Jindřiška Tichánková, záchranář Jakub Koutecký, řidič Zdeněk Svoboda a Libor Plocek. Krutě zpomalený čas, který najednou odbíhal snad nejpomaleji, jak jen mohl a každá vteřina se svojí intenzitou a strachem o holý život stávala hodinou, doplnilo zastavené srdce. Našeho dědečka v jeden moment zastihla takzvaná rychlá smrt. Taková, která nečeká, udeří nemilosrdně, a pokud není pomoci nablízku, není cesta, jak ji poslat zpět…

My to štěstí měli. Díky absolutně profesionální péči a rychlosti dokázali záchranáři, v tu chvíli snad všichni s pomyslnými andělskými křídly, vrátit dědečka zpět. Babičce muže, dětem tatínka, nám dědečka a v tu chvíli jen pár měsíčního pradědečka malému Tadeáškovi a Matyáškovi, který se teprve chystal na svět. Celý tým odvedl neuvěřitelnou práci. Díky zkušenostem byl dědeček ve chvíli, kdy přišla zástava, již napojen na zdravotnickou techniku, a ve chvíli, kdy šlo o vteřiny, záchranáři zachránili lidský život, za který dnes a denně vděčně děkujeme.

Díky práci záchranářů tak můžeme dnes dodržet slib, který náš dědeček František Dočekal dal i jednomu z mužů, který ho celou cestu držel za ruku a uklidňoval. Slíbil mu, že určitě dá vědět, jak vše dopadlo. A tak dáváme vědět nejen jemu, ale všem přátelům, sousedům a dalším lidem z našeho kraje, že můžeme být vděční za lékařskou péči, zdravotníky a záchranáře, kteří v našem krásném kraji zachraňují dnes a denně životy nás všech. Děkujeme všem od jednotlivců po celou jednotku intenzivní péče interny nemocnice v Novém Městě na Moravě, jmenovitě panu ošetřujícímu lékaři Vladimírovi Krejčímu i Petru Zítkovi. Děkujeme zdravotním sestrám, vždy příjemným a milým. Poděkování patří i celému týmu včetně vstřícných sester kardiologie v jihlavské nemocnici s profesionální péčí pana doktora Michala Fikrleho.

Polský básník Jan Twardowski řekl: „Spěchejme milovat lidi, protože rychle odcházejí“. My už nespěcháme a vděčně milujeme v každém okamžiku. Člověk nikdy neví, který bude ten poslední.

 

S úctou a vděčností celá

rodina Františka Dočekala