V sobotu 2. července 2022 si dali na letovickém letišti dostaveníčko piloti ultralightů, vírníků, motorových rogal, ale i letečtí a raketoví modeláři, aby zde oslavili 25. výročí znovuobnovení provozu na tomto letišti.

Návštěvníci si při Zahradní slavnosti mohli zahrát pin-pong nebo šachy, střílet z luku, navštívit modelové kolejiště či si vytvořit v dílničce šperky.
Letovický Letokruh ukázal své šikuly. Předvedli parkour, workout i Králičí hop

Jeden ze zakladatelů aeroklubů Gustav Vrbacký zavzpomínal na začátky svazarmovského létání v našem regionu, které se datují na začátek 50. let minulého století.

V hangáru si mohli návštěvníci Leteckého odpoledne prohlédnout panely s fotografiemi a texty popisujícími historii leteckého klubu a také si prohlédnout kroniky. Na stolech pak byla umístěna rozsáhlá knihovna.

Někteří piloti přiletěli již před polednem, někteří přilétali v průběhu leteckého odpoledne. Několik z nich pak předvádělo po celé odpoledne svá letecká umění. K nim se přidali i letečtí a raketoví modeláři.

Olešnice na Blanensku zlákala i turisty z Adamova.
Náš tip: Olešnice. Křížová cesta s náboženskými symboly se klikatí, jako život

Pro děti zde byl umístěn skákací hrad, mohly se „proletět“ na letadlovém vláčku nebo si něco nechat namalovat na obličej. Celou akci až do večerních hodin moderoval dlouholetý člen Leteckého klubu Ivo Procházka.

Monika Šindelková