„Smyslem je otevřít dveře zařízení široké veřejnosti. Příchozí budou mít příležitost poznat tým pracovníků klubu, který prošel obměnou a dozvědět se více o samotném fungování služby,“ řekla vedoucí bystřického Nadosahu Renata Pokorná. Pro Nadosah OPEN v klubu připravují tvořivé dílny i preventivní aktivity. Návštěvníci si vyzkoušejí třeba výrobu placek coby módního doplňku, nebo speciální brýle simulující účinky drog a alkoholu.

„Z čeho máme ale největší radost je to, že součástí Nadosah OPEN bude v čase od 16 do 17 hodin autentické vyprávění bývalého klienta Nadosahu Dana o jeho nelehké životní situaci, kterou dříve žil, ve srovnání s úspěchy v jeho životě nyní,“ uvedla vedoucí Nadosahu Renata Pokorná.

Zámecká slavnost v Horácké galerii.
Byli jste na zámecké slavnosti? Mrkněte do galerie, jestli se tam najdete

Nadosah OPEN je určen pro širokou veřejnost a vstup je zdarma. Nadosah je místo v Bystřici nad Pernštejnem, kde mladí lidé ve věku 10 až 26 let, kteří zažívají nepříznivou životní situaci nebo jsou jí ohroženi, najdou podporu a pomoc. Zároveň tam mohou aktivně trávit svůj volný čas a zažít situace, které jinde nezažijí. Služba je Oblastní charitou Žďár nad Sázavou poskytována bezplatně. Nadosah OPEN pátek 15. září 2023 10-17 hodin Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Nadosah Masarykovo náměstí 299, Bystřice nad Pernštejnem

Jiří Marek, Oblastní charita Žďár nad Sázavou