Náš výlet začíná v maličké vesničce Riezlern (1086 m nad mořem) ve Voralbersku, v nejzápadnější a druhé nejmenší rakouské spolková zemi. Všem nadšeným turistům je k dispozici na 150 kilometrů značených turistických tras ve třech výškových stupních. Mnoho lyžařských areálů provozuje lanovky po celé léto. Můžete si tedy vychutnat ty nejkrásnější výhledy z Rakouských Alp pohodlně, a z výšky. 

Až na vrchol (Hammerspitze - 1957 metrů nad mořem) se můžete pohodlně vydat lanovkou Kanzelwandbahn, nase stezka pokračuje na další vrchol, Fellhorn, Nebelhorn, až do Německé části Alp, Oberstdorf, k přírodnímu jezeru Naturbad Freibergsee.

Na videu můžete užít trochu té pohody, která na vrcholu panuje. Líně přežvykující krávy a horské kvítí. Den se opravdu vydařil, teploměr dosahoval až k 23 stupňům, což se v takových nadmořských výškách jen tak nevidí.

Jedna zajímavost na závěr: Věděli jste, že každá kráva má svůj vlastní zvonek, který vydává specifický zvuk, a podle kterého je kráva rozpoznatelná na kilometry daleko. Společně takto tvoří nádhernou zvonkohru, nemyslíte? Také jsou tímto způsobem chráněni před horskými medvědy.

Výlet je vhodný spíše pro zkušenější turisty, nezapomeňte pořádnou obuv a hůlky, některá místa nejsou dobře schůdná. Určitě ještě není pozdě, vydat se do hor, letní sezóna zde končí až říjnu. Nejlépe vzít karavan, jen si pohlídejte, kde je povolené kempovat, ať nedostanete nějakou tučnou pokutu.