Po celý den měli návštěvníci možnost procházet několik tematických stanovišť, kde především děti plnily různé poznávací úkoly, pořadatelé ochotně vše vysvětlovali a odpovídali na jejich otázky. Jednotlivá stanoviště byla zaměřena jak na lesní zvířata, jejich způsob života a péči myslivců o ně, tak také například na poznávání jednotlivých zemědělských plodin.

K vidění a pohlazení byla samozřejmě i hospodářská zvířata – telátka, ovce, slepice, králíci, děti se mohly také svézt na koních. Pro milovníky techniky byla určena malá ukázka zemědělských strojů, které zemědělci využívají při své činnosti. Organizátoři akce si dali záležet na tom, aby se především děti dobře bavily a hravou formou získaly co nejvíce praktických zkušeností.

Koncem května se lidé bavili na traktoriádě v Herálci.
Devadesát traktorů v Herálci. Traktoriáda vyzkoušela účastníky i z couvání

K dispozici pro ně byly i oblíbené dětské atrakce, například slámové bludiště a skákací hrady. Svoje umění lovecké hudby předvedli členové souboru Trubači z Liščího vršku. Po celý den bylo k dispozici bohaté občerstvení. Tento společný den myslivců a zemědělců byl velmi úspěšný a může sloužit jako vzor pro další podobné iniciativy, které mohou přispět k vzdělávání dětí a podpoře jejich zájmu o venkovský život a udržitelné zemědělství.

Přesvědčili jsme se, že spojení myslivosti a zemědělství může být nejen vzdělávací, ale také zábavné a inspirující. Organizátoři se zasloužili o skvělou atmosféru a zajistili, aby se akce stala nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky. Akce byla organizována místním Mysliveckým spolkem Řečice ve spolupráci se zemědělským podnikem PROAGRO Radešínská Svratka a.s. a OMS Žďár nad Sázavou.

Eva Kincová