Konvektomaty, multifunkční pánve, salamandry, holdomaty, indukční plotýnky a řada dalšího vybavení. To je podnětné prostředí, které naše žáky baví. V rámci vrstevnického učení v případě tohoto kurzu bylo zajímavé i spojení žáků třetího a prvního ročníku, kteří svým starším spolužákům zajišťovali obsluhu, a to na výbornou.

Kurz Moderní úpravy vyzrálého hovězího masa jsme realizovali poprvé a žáky závěrečného ročníku práce s vyzrálým hovězím masem určeným především na minutkovou úpravu skutečně nadchla. Červnová akce proběhla i díky sponzorskému daru od majitele farmy pana Marečka, který škole na přípravu pokrmů vyzrálé hovězí maso věnoval. Práce pak byla radostí. Výsledkem dvoudenního snažení bylo degustační menu a ke slavnostní tabuli zasedli jak rodiče žáků, kteří se na přípravě pokrmů podíleli, tak i řada čestných hostů školy.

Kácení máje je v Jámách oblíbenou tradicí. Událost doprovází hudba i soutěže.
Za správný tip topení na zimu. Májku pokáceli i v Jámách

Degustační menu se skládalo z pěti chodů. Laťku skutečně vysoko nasadil hovězí tartar doplněný opečeným toastem a zkaramelizovanou cibulkou. Jako druhý chod žáci pod vedením svých mistrů připravili z nízkého roštěnce anglický roastbeef doplněný jemnou holandskou omáčkou a salátkem z polníčku. Pro větší pestrost byl součástí degustačního menu i pokrm z kuřecího masa. Kuřecí špízky ochucené kořením gyros představovaly příjemnou změnu jak pro žáky, tak pro všechny pozvané hosty. Tento pokrm jsme doplnili salátkem tzatziki a typickým řeckým chlebem pitta. Dále bylo na řadě zpracování vysokého roštěnce. Steaky si každý z účastníků kurzu připravil dle své chuti. Znamenitě se povedla i grilovaná zelenina podávaná jako příloha. Součástí degustačního menu bylo také netradiční a málo používané maso. Flank steak je v podstatě hovězí pupek a nazývá se také bryndáček. Po upečení vcelku následovalo filírování na jednotlivé porce. Přílohou byla pikantní omáčka. Všechny potěšila sladká tečka v podobě výborného zákusku mini pavlova, který představoval po pěti masitých chodech skutečně příjemnou změnu.

Celý kurz se nesl v příjemné a klidné pracovní atmosféře. Na závěr předal pan starosta města Žďáru nad Sázavou společně s paní ředitelkou školy žákům osvědčení o absolvování kurzu, ale vedle něj si všichni odnášeli něco mnohem cennějšího. Další dovednosti v oboru, který si zvolili jako svoji profesi.

Tým mistrů odborného výcviku

Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.