Žďárská Charita letos nabídne koláče stejně jako minulý rok ve Žďáře nad Sázavou, v Bystřici nad Pernštejnem a ve Velkém Meziříčí. Podpořit Domácí hospicovou péči bude možné i v online podobě po celý měsíc říjen přes webové stránky www.zdar.charita.cz „Koláč pro hospic je pro nás jednou z možností, jak dát vědět o naší službě těm, kteří ji potřebují. Současně je i důležitou finanční podporou. Naše péče se v posledních letech velmi rozrůstá. K 30. 6. letošního roku jsme pomohli důstojně dožít v domácím prostředím 88 uživatelům. K tomu, abychom dokázali efektivně pomáhat, potřebujeme rozšířit personální stav a postupně tým dovybavit potřebnými pomůckami a materiálem. Proto jsme za veškerou podporu veřejnosti velmi vděční,“ vysvětluje Barbora Boháčová, vedoucí Domácí hospicové péče.

Pořadatelé ocenili účast žen v turnaji květinou.
Černobílá strategie. V šachovém turnaji Vysočiny bodovali Kratochvíl a Rybáčková

Žďárští občané budou moci kampaň Koláč pro hospic podpořit u stánku na Horní ulici vedle firmy Vesna lahůdky v době od 7.00 do 17.00 hodin. Po páté hodině ranní budou dobrovolníci s koláčky k zastižení před firmou Del, a.s. a Žďas, a. s. na Strojírenské ulici a Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Koláčky bude možné získat v kanceláři vrchní sestry Domácí zdravotní péče v suterénu žďárské Polikliniky od 8.00 do 12.00 hod. Velmi ochotně se letos znovu zapojí i místní firma TOKOZ, a.s. a rovněž i DM drogerie markt s.r.o. na Brněnské ulici, a to po celý čas prodejní doby.

Výjimečné seniory a seniorské kluby z celé republiky ocenil při příležitosti Mezinárodního dne seniorů již po deváté projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77.
Nadace oceňovala. Seniorkou roku je Vilemína Svobodová, Zlatou síň zdobí Suchý

Novinkou letošního roku je i pojízdný vůz s koláči, který se bude po celý den pohybovat na frekventovaných místech města společně s dobrovolníky.

Jízdní řád

Vlakové nádraží 5.00-7.30 hod. Městský úřad 8.00-9.00 hod. Tržnice 9.30-11.00 hod. U Úřadu práce 11.30-13.00 hod. Průmyslová zóna, Jamská 14.00-15.00 hod.

Oblastní charita Žďár nad Sázavou pro letošní rok navázala spolupráci i s místní Střední školou gastronomickou, jejíž studenti vypomohou s pečením koláčů a současně se i dobrovolně do sbírky zapojí společně se studenty Biskupského gymnázia. Jejich stánek bude veřejnost moci navštívit u vstupu do Pěší zóny na ulici Nádražní od 7.00 do 17.00 hodin.

Maxijedlík získal hned tři první místa v pojídání
Tvargl fest a Slavnosti brambor. Maxijedlík získal tři první místa v pojídání

„Zapojení studentů do naší hospicové kampaně nás velmi těší. Je důležité postupně informovat veřejnost o tom, jaké služby Charita provozuje a co potřebným nabízí. O to více je důležité spolupracovat s mladými lidmi na projektech pomoci a vtahovat je do sociální problematiky. Ze spolupráce s místní Střední gastronomickou školou a Biskupským gymnáziem máme velkou radost,“ doplňuje Mgr. Radka Čaníková, koordinátorka kampaně pro oblast Žďáru nad Sázavou.

V Bystřici nad Pernštejnem mohou zájemci získat koláčky na horním náměstí vedle prodejny Supermarket Albert od 7.00 do 17.00 hodin. Rovněž bude možné potkat i dobrovolníky v terénu, za což patří poděkování za spolupráci místnímu Gymnáziu.

Na svátek svatého Václava se Brtnice otevřela návštěvníkům
Den pro starou Brtnici. Město ožilo historickými trhy na náměstí

Ve Velkém Meziříčí bude stánek umístěn od 7.00 do 17.00 u kostela sv. Mikuláše. V průběhu dne bude možné potkat i dobrovolníky na frekventovaných místech města. Zapojení studenti budou z řad místního Gymnázia a děvčata z Výchovného ústavu společně s pedagogy.

Každoročními dodavateli chutných koláčků jsou místní pekárny ENPEKA a.s. Žďár nad Sázavou, Pekařství Řečice a Střední škola gastronomická. V Bystřici nad Pernštejnem se do kampaně zapojí Pekařství Koudelka a ve Velkém Meziříčí Karlova pekárna.

Do organizace každoroční kampaně se tradičně zapojuje i dobrovolnické centrum Kambala, které aktivně sdružuje dobrovolníky ochotné pomoci nejen při sbírkových akcích.

Motorsport Herálec – Motokros
V Herálci se konaly charitativní motokrosové závody. Výtěžek je čtyřicet tisíc

I pro letošní rok bude možné podpořit Koláč pro hospic online, a to po celý měsíc říjen na webových stránkách

Domácí hospicová péče, která je jedním ze sedmnácti zařízení žďárské Charity, poskytuje svou péči lidem, kteří chtějí být v posledních chvílích života se svými blízkými v prostředí, které mají rádi. Služba je určena těžce nevyléčitelně nemocným a umírajícím a také jejich blízkým po celém okrese Žďár nad Sázavou. Tým pracovníků zahrnuje lékaře, zdravotní sestry, sociálního pracovníka, pečovatelky, psychologa a duchovního.

Legendární sopranistka Gabriela Beňačková přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty ze 19ti zemí světa.
Legendární sopranistka přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty z 19 zemí

Kontakt:

Vedoucí Domácí hospicové péče: Barbora Boháčová, mob.: 777 755 435, e-mail: barbora.hadrous@zdar.charita.cz

Koordinátorka kampaně: Mgr. Lenka Šustrová, mob. 777 155 389 e-mail: lenka.sustrova@zdar.charita.cz

Koordinátorka dobrovolníků: Michaela Daňková, mob. 605 597 204, e-mail: michaela.dankova@zdar.charita.cz

Týden nízkoprahů 2021
Týden nízkoprahových klubů láká. Navštivte Vellmez, Ponorku, nebo Nadosah

LENKA ŠUSTROVÁ

Oblastní charita Žďár nad Sázavou