Kroužky Chytrá ruka

Na žďárském zámku jsme ukončili historicky první pololetí kroužků Chytrá ruka. Děti byly v zámeckých dílnách našimi mistry řemesel pasovány na keramiky-hrnčíře a na truhláře. Z výrobků doslova přecházel zrak! Nové kroužky začínají už v únoru. Místa je možné rezervovat na tesnohlidkova@zamekzdar.cz.

Malý muzejník

V malé muzejníky se během stejnojmenného podzimního kroužku proměnilo dvanáct šikovných dětí. Prozkoumaly první patro Muzea nové generace i další místa na zámku, povídaly si o založení kláštera i románských a gotických stavbách. Z Malého muzejníka se stala naše srdcová záležitost a zámecké lektorky i děti už se moc těší na jarní pokračování!

Výstava VZDO(R) a Novinářem za sametové revoluce

Výstavu Výslovný zákaz dalšího opisování (rukopisu) VZDO(R) vycházející z archivu a pamětí žďárského rodáka a signatáře Charty 77 Víta-Bohumila Homolky navštěvují mimo běžných návštěvníků také školní skupiny. Během interaktivní prohlídky zaměřené na samizdat v letech 1968–1989 se mohou setkat přímo s autorem a díky doprovodnému edukačnímu programu Novinářem za sametové revoluce nahlédnout do doby, kdy se z nesvobody stávala svoboda.

Martina Sedláková