Modely jsou vystavovány v parku na Kraví hoře v Brně. V červenci jen Mars, v srpnu Mars, Země a Měsíc. Od 12. do 18. července, resp. 5. do 12. srpna vždy od dvou odpoledne do půlnoci. Instalaci může ohrozit silný vítr nebo déšť, proto si před cestou ověřte aktuální situaci. Každý večer promítá letní kino s vesmírnou duší. Každé odpoledne nabízí naše digitárium celou řadu pořadů pro malé i velké. Vstup k planetám nebo do letního kina je zdarma, na projekce do digitária vstupenku potřebujete.

K cestě na Kraví horu použijte městkou hromadnou dopravu, pokud přijedete automobilem, můžete zaparkovat na odstavné ploše za hřištěm Draken. V okolních ulicích je modrá zóna typu C (od 6 do 18 hodin a o víkendu zdarma).
Volně přístupné toalety jsou u nás na hvězdárně.
Přímo na hvězdárně jsou automaty s jednoduchým občerstvením, v okolí je restaurace Monte Boo, hospůdka Na Drakenu a Hospůdka za homerunem, samoobsluha Brněnka a s ní sousedící Rio bar.

 

| Video: Youtube

 

Kino vesmír
 

Od 12. do 18. července láká diváky vždy od 21. 30 letní kino s vesmírnou duší. Vždy v anglickém znění s českými titulky. Vstup do kina je zdarma, občerstvení vlastní. Sedí se na zemi, proto si s sebou vezměte stoličku nebo deku, abyste zbytečně nepředávali kinetickou energii atomů vašeho těla atomům našich betonových chodníků a zavlažovaných trávníků.

Program:

12. července: Blízká setkání třetího druhu (1977)

13. července: Strážci Galaxie (2014)

14. července: Apollo 13 (1995)

15. července: Tiché místo (2018)

16. července: Demolition Man (1993)
17. července: Jurský svět (2015)

18. července: Matrix (1999)

 

Výstava Člověk ve vesmíru
 

Už je to 60 roků, co se do vesmíru vydal první člověk – Jurij Alexejevič Gagarin. Výstavu shrnující klíčové okamžiky celých dějin pozemských kosmoplavců najdete volně přístupnou v okolí Hvězdárny a planetária Brno. Celý příběh začíná Sputnikem, pokračuje přes Vostok, Voschod, Apollo, orbitální stanice i raketoplány, až do současnosti, dokonce s mírným přesahem do budoucnosti.
 

Marsmeloun on-line
 

Vystavený Marsmeloun (pokud to počasí dovolí) doplní i krátká povídání některých našich pracovníků nebo spolupracovníků. Začínáme vždy ve 20.00, délka 15 minut. 

pondělí 12. července: Pavel Gabzdyl - Mars jako planeta

úterý 13. července: Pavel Gabzdyl - Mars jako planeta

středa 14. července: Tomáš Přibyl - Marťanské sondy

čtvrtek 15. července: Tomáš Přibyl - Marťanské sondy

pátek 16. července: Jiří Dušek - Marsmeloun v. Mars

sobota 17. července: Tomáš Přibyl - Marťanské sondy

neděle 18. července: Jiří Dušek - Marsmeloun v. Mars

Hvězdárna a planetárium Brno