Zkontrolujeme čistotu vašich rukou, změříme tlak. Ošetřovatelky ze Střední odborné školy Nové Město na Moravě návštěvníkům dopřejí vtělit se na chvíli do role pacienta. V interaktivním stánku společnosti MEDIN si zase mohou zájemci vyzkoušet práci chirurgů a ortopedů. „Těšit se mohou na interaktivní stánek, kde si vyzkouší práci s implantáty a nástroji přímo na kostech. Budou mít možnost upevnit dlahu na zápěstí nebo zavést hřeb do kosti. Děti se pobaví při skládání puzzle a kostry a připraveny pro ně máme i omalovánky a hry,“ láká Lenka Vraspírová z MEDINu.

Představí se i novoměstští včelaři, kteří přijdou nabídnout své zboží. Nebude chybět ani stánek nemocniční lékárny a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Zvážíme vás a poradíme, jaká strava bude pro vaše tělo nejlepší, abyste se cítili dobře. „Nabídneme měření na diagnostické váze, analýzu složení těla, množství tuku, hmotnost svalů a podobně,“ vysvětluje nutriční terapeut Jan Hutař.

A čekat budou návštěvníky i mnohá další překvapení, mimo jiné si každý příchozí může ze Dne zdraví odnést čerstvě nakreslený humorný obrázek z dílny heráleckého kreslíře vtipů Radka Chodury.

Helena Zelená Křížová, nemocnice Nové Město na Moravě