Program u rybníka Horník bude letos opravdu pestrý. Od 16 do 19 hodin si organizátoři akce připravili hned několik aktivit s environmentální tematikou. Letové ukázky dravců předvedou profesionální sokolníci z jihlavské zoologické zahrady a praktické workshopy se uskuteční pod taktovkou Lesů ČR. Děti se mohou těšit na divadelní představení herce Miroslava Sýkory z brněnského divadla Husa na provázku.

„Jsem strašně ráda, že po pauze se nám znovu podařilo obnovit oslavu Dne Země v Borech. Po úspěchu mobilního planetária se nám opět podařilo sestavit atraktivní program nejen pro děti, tak doufám, že si k nám najdou cestu i lidé ze vzdálenějšího okolí,“ doplnila Lucie Dostálová, starostka obce.

V roce 2018 předvedli ochotníci ze žďárských farností v přírodním areálu v sídlišti Libušín velikonoční pašijovou hru Co se stalo s Ježíšem po sedmnácté.
Připomeňte si s námi velkolepé žďárské pašije, na živo je diváci uvidí až za rok

Chybět nebudou ani oblíbené farmářské trhy, které nabídnou produkty od regionálních prodejců. Zakoupit si návštěvníci budou mít možnost kozí výrobky od sousedů z farmy Pod Holým vrchem, perníčky, koření, keramiku, výrobky z kukuřičného šustí i včelařské produkty. U jednoho ze stánků se představí bezplastový obchod Pytlíci z nedalekého Křižanova.

O občerstvení se postará kuchyně místního penzionu U Milostných. Vstup na akci je zdarma.

Michaela Hudková