Kapela Květy působí od začátku tisíciletí, je experimentální a hledačská. Posluchači ji oceňují především pro silné texty i aeanžérskou barevnost. Alba oceňují ve svých anketách také různá rádia. Také Eturnity jsou na hudební scéně přes dvacet let, u jejich vzniku stojí Eva Turnová, Tobiáš Jirous a David Kabzan. 

A jaký je hudební program v Novém Městě na Moravě v budoucnu? Nejbližším koncertem bude ten nedělní. V kulturním domě bude od sedmi hodin večer hrát kapela Tata bojs, výtěžek z prodeje lístků poputunje na stavbu domova Pomněnka pro lidi s Alzheimerovou nemocí. Vstupné na místě bude 350 korun. 

Další koncert bude už vánoční. Tentokrát zahraje od sedmi hodin večer v kulturním domě skupina The People. Zazní hity Karla Gotta, Waldemara Matušky, Marie Rottrové, Yvonne Přenosilové a dalších. Vstupné 350 korun, v předprodeji 280. 

A na začátek příštího roku, konkrétně na únor, se mohou těšit fanoušci a fanynky Jakuba Smolíka. Tento věšný romantik přijede do Nového Města na Moravě zahrát v pátek 10. února. Koncert začne v sedm hodin večer v kulturním domě. Vstupné v předprodeji bude stát 390 korun, na místě 450.