Obrázky, které postupně tvořili mladí výtvarníci ze tříd paní učitelky Hany Šikulové, jsou k vidění na webu žďárské charity. „Některé děti píší, že mají doma mnoho práce s učením. Přesto si najdou čas a posílají velké množství obrázků.  Zvláště tento domácí úkol s obrázky pro Charitu většinu chytil za srdce. Často se přidávají i sourozenci, kteří do výtvarného oboru nechodí. Máme z této spolupráce velikou radost," uvedla Hana Šikulová, vyučující výtvarného oboru.

Současně se do spolupráce zapojují i děti z literárně dramatického oboru. Jejich vyučující Jana Mifková a . Ivana Klimešová přišly s nápadem tvorby psaných pohlednic a následné distribuce mezi seniory prostřednictvím pracovníků Charity. „Obě dvě moc rády píšeme klasické dopisy a pohlednice. Když se objevila celonárodní aktivita, napadlo nás, že bychom se rády se svými žáky a studenty také zapojily. Takto dává naše tvorba a práce s dětmi a dospívajícími nový rozměr i smysl. Chtěly jsme se zapojit, ale tady v regionu, proto jsme oslovily pro spolupráci Domov klidného stáří a Charitu. Pevně věříme, že toto je potřebná podpora seniorů. Když pro ně s dětmi vystupujeme, vždy takový počin přinese spoustu oboustranné radosti. Věříme, že pohlednice též,” řekla Jana Mifková, vyučující literárně-dramatického oboru.

Na rozvoz obrázků i pohlednic se pracovníci žďárské Charity velmi těší. „Obrázky předáme našim pacientům a klientům během měsíce května. Už teď se těšíme na rozjasněné tváře těch, kteří tráví většinu času doma, mnohdy odříznuti od běžné civilizace a s omezenými návštěvami ze strany rodiny," sdělila Barbora Hadrous, vedoucí Domácí hospicové péče a vrchní sestra Domácí zdravotní péče.

LENKA ŠUSTROVÁ

Oblastní charita Žďár nad Sázavou