Ve dnech 30. září až 3. října se představí téměř 13 tisíc přihlášených psů z 53 zemí, mimo jiné třeba až z Filipín, Austrálie a Etiopie, které bude hodnotit 125 rozhodčích z celého světa. Součástí World Dog Show 2021 Brno je CACIB SHOW, která se uskuteční dne 29. září.

Mezinárodní kynologická organizace FCI nepověřila Českou republiku pořádáním tak velké akce poprvé. Světové výstavy se u nás konaly v letech 1966 a 1990 a řada chovatelů i návštěvníků na ně stále ráda vzpomíná stejně jako na Evropskou výstavu psů všech plemen, která se konala v roce 2014. Uvedené výstavy vždy hostilo Brno. Zdejší výstavní areál totiž poskytuje nejen dostatek prostoru pro velký počet výstavních kruhů, ale i tolik potřebné zázemí od parkovacích ploch, přes občerstvení až pro místa pro venčení psů.

Letošní světovou výstavu zkomplikovala aktuální epidemická situace, která omezila účast vystavovatelů i rozhodčích ze zahraničí. Přesto bude přehlídkou toho nejlepšího v chovu čtyřnohých mazlíčků ve všech státech světa, ale i příležitostí pro setkání a navazování nových kontaktů. Kromě tradičních kategorií se představí také mladí chovatelé mezi 10 a 17 lety v soutěži Junior Handling.

Chybět nebude bohatá nabídka krmiv a potřeb pro chovatele. V pavilonu G1 je nabídne 60 firem z České republiky i zahraničí. K vidění budou i stylové obojky, oblečky pro psy i hračky několika světových značek. Představí se i laboratoř EVG, která pomocí DNA testu zjišťuje, jaký je zdravotní stav psa. Díky detailním výsledkům lze přizpůsobit nejen jeho stravu, ale také výcvik. Dále se budou prezentovat třeba psí lázně a chybět nebudou ani výživoví poradci pro psy.

Jaroslav Bílek

tiskový mluvčí Veletrhy Brno