Ty aktuálně velmi pomohou rodinám v tíživé situaci z okresu Žďár nad Sázavou. „Jedná se o rodiny, se kterými spolupracuje naše Sociálně aktivizační služba. Jejich příjmy často nestačí na pokrytí základních životních potřeb a náklady spojené se školní docházkou dětí jsou pro ně příliš vysoké. Pomoc se zajištěním školních potřeb uleví jejich napjatým rozpočtům a děti se budu moci vrátit do školních lavic se vším, co potřebují,“ sdělila Mgr. Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě, která se Sociálně aktivizační službou úzce spolupracuje.

Nízkoprahové zařízení pro dětí a mládež Wellmez
Wellmez k desátým narozeninám připravil další ročník festivalu FunnyFest

Stejně tak tato materiální sbírka pomůže i dětem, které navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka ve Žďáře nad Sázavou, Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem a Wellmez ve Velkém Meziříčí a jejichž rodiny řeší finanční obtíže. Všechny jmenované služby poskytuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou.

Charita navrací smysl volnému času
Charita navrací smysl volnému času dětí, mladistvých a rodin. Podívejte se

Kam budou moci dárci školní pomůcky přinést? Do letošní sbírky se velmi ochotně zapojila Turistická a informační centra okresu Žďár nad Sázavou. Od 20. července do konce září 2021 bude moci veřejnost darovat školní potřeby do jejich prostor v rámci aktuální provozní doby. Jedná se o Turistické a informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Velké Bíteši, Velkém Meziříčí a ve Žďáře nad Sázavou (Nám. Republiky). Rovněž bude sbírka probíhat i v provozní době poboček centra Kopretina v Radešínské Svratce, Bystřici nad Pernštejnem, Radostíně nad Oslavou, Velkém Meziříčí a Žďáře nad Sázavou.

Letní pozdrav klientů a pracovníků z denního stacionáře Rosa a z volnočasového klubu pro seniory a osoby se zdravotním postižením Včela v Bystřici na Pernštejnem.
Toto video níže Vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Stačí kliknout na obrázek

Co všechno dětem pomůže?

  • školní batohy, aktovky,  penály
  • sešity, obaly
  • pera, tužky
  • pastelky, vodovky, tempery, fixy, voskovky
  • pravítka, kružítka, desky na sešity
  • barevné papíry, výkresy
Ilustrační foto
Dítě v online prostředí a dopady sociálních sítí. Přijďte na besedu

Dárci, kteří by se do sbírky rádi zapojili a nemohou  z logistických důvodů, mohou přispět i formou finančního daru, a to v rámci projektu s názvem Darujme dětem kousek bezstarostného dětství. Informace získají na webu darujme.cz.

„Všem dárcům velmi děkujeme. Právě v těchto chvílích platí více než kdy jindy, že žádná pomoc není malá. Velice si vážíme každého, komu není osud druhých lhostejný," vzkázala  Radka Čaníková, která je za Sbírku školních potřeb v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou zodpovědná.

Domov pro seniory Velké Meziříčí
Domov pro seniory získal mobilní zahrádku díky tvořivosti svých obyvatel

LENKA ŠUSTROVÁ

Oblastní charita Žďár nad Sázavou