„Tento projekt jsem měl v hlavě skoro deset let, ale realizovat jsem ho mohl až když jsem potkal Ivu Petrovou a zjistil jsem, že píše krásné básně. Jsem moc rád, že souhlasila se spoluprací a díky tomu vznikla tato ojedinělá výstava,“ popsal žďárský fotograf Milan Šustr. Snahou autorů bylo, aby básně a fotky spolu ladily a vytvořily tak jeden celek. Jak se jim to povedlo, budou muset posoudit návštěvníci.

Nová pracovní tabule v novoměstské nemocnici pomáhá pacientům na oddělení dlouhodobě nemocných.
Pracovní tabule pro pacienty. Učí se znovu zamykat i zapínat zip

„Moc si vážím toho, že mě fotograf Milan Šustr oslovil ke spolupráci na výstavě, v níž chtěl fotografie propojit s básněmi. Vznikla tak pro mě jedinečná výstava, která vypráví příběhy o lidské touze, radosti, smutku, ale i o snech a naději. Věřím, a moc bych si přála, aby v ní každý našel alespoň kousek svého příběhu, vzpomínky nebo jen zamyšlení,“ připojila své postřehy k výstavě Ivana Petrová.

Výstava bude k vidění od pondělí 4. března až do 30. dubna v Čechově domě ve Žďáře nad Sázavou. Poté bude putovat. V květnu půjde do Velké Bíteše, v červenci bude k vidění v nemocnici v Novém Městě na Moravě a v lednu příštího roku najde azyl v Galerii M v Pelhřimově.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krása pohledět. Tisíce bledulí u Chlébského potoka.

Zdroj: Deník/Helena Zelená Křížová