Čeká vás šestnáct zastávek u vánoční výzdoby na zhruba tříkilometrové trase. Start vycházky je u vánočního stromu na Masarykově náměstí a letáček s trasou získáte buď v papírové podobě v tamním informačním centru, případně v elektronické podobě pro zde.

Od vánočního stromu vede trasa kolem další zastávky, kterou je nasvícená vodní kaskáda ve středu náměstí. Poté pokračujte do jeho horní části, kde jsou k vidění osvětlené lípy. Trasa pak směřuje vlevo do ulice Dr. Veselého, kde se při vjezdu na náměstí nachází světelná girlanda a o kousek dál u zemědělské školy vánočně nasvícený traktor.

Netradiční vánoční výzdoba v Maršovicích. Září tam nazdobená řezačka.
Netradiční vánoční výzdoba už září. V Maršovicích rozsvítili řezačku, podívejte

Přímo za nosem dojděte až k základní škole T.G. Masaryka, kde na stromě uvidíte rozzářené ochranovské (herrnhutské), anebo také moravské hvězdy. To jsou ty různobarevné hvězdy s mnoha hroty, které mají původ v saském městě Herrnhut (Ochranov) založeném v první polovině 18. století náboženskými uprchlíky z Moravy. Až se dostatečně pokocháte, od školy dojděte ke sportovní hale a před ní uvidíte osvětlenou fontánu.

A kam potom? Směrem dolů k řece, kde jsou u Třech srdcí k vidění dva sněhuláci, a kousek dál u tenisových kurtů můžete usednout na lavičku obepnutou světelným prstenem. Na mostě přes řeku v Lužánkách vás pak čeká postava anděla troubícího na trubku a u vedlejšího zimního stadionu zaparkovaný kočár tažený soby.

V areálu novoměstské nemocnice září do dáli velký strom. K vidění je tu i betlém.
Zazněly tradiční české koledy. V areálu novoměstské nemocnice rozsvítili strom

Dalším zastavením je vstup do Pohádkové aleje, nyní ozdobený nasvícenou bránou. Odtud se potom stejnou cestou vraťte až ke Třem srdcím, kde pro změnu odbočte vpravo. Cesta vás povede kolem řeky a baněk i motýlů v korunách stromů do Cibulkovy ulice.

Na jejím konci sice neuvidíte šest medvědů, ale jenom jednoho, zato ledního medvěda. Kolem něj se pak už dejte vzhůru na náměstí. V tamním amfiteátru si ještě můžete prohlédnout svítící koule a okolo slavnostně osvětleného muzea projděte zpět k vánočnímu stromu.