Legendia Park láká na 40 atrakcí, vybere si každý:

Zdroj: Youtube

Zábavní park Legendia se nachází nedaleko českých hranic v nádherném prostředí plném zeleně blízko jezera. Celkem zde najdete přes 40 atrakcí, které jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro odvážlivce a milovníky adrenalinu. Za zmínku stojí například ruské kolo Legendia Flower, zábavná velká letadla s názvem Dream Flight Airlines či kolotoč v podobě čajových šálků. Rozlehlý areál zábavního parku je rozdělen do několika sekcí. Jednou z nich je například baziliškovo království, které má více než 2000 metrů čtverečních.

Orla Perć není pro ty, co trpí závratí
Nejtěžší tatranskou stezku máme jen pár hodin od hranic. Opravdu tam hrozí smrt

V šestimístných vagonech se tu projedete magickým světem baziliška, ve kterém budete muset zdolat temné lesy, jeskyně, zříceniny i projet starou vesnici. Na cestu vám tady zapůjčí laserové zbraně na zneškodňování příšer a překážek, které vás cestou potkají. Děti se tu dále vyblbnou v herně, na skákacím hradě či na skluzavkách, kde jízdu zakončí v bazénu plném kuliček.

Oddychnout si pak můžete na krásném kolotoči připomínající duhové létající balóny.

Zábavní park Legendia je největším zařízením svého druhu v Polsku.Zábavní park Legendia je největším zařízením svého druhu v Polsku.Zdroj: Se svolením zábavního parku Legendia

Kolotoč lásky umí zamotat hlavu

Pro odvážlivce je pak největším lákadlem horská dráha s názvem Lech Coaster. Otevřena byla v roce 2017 a je jednou z největších horských drah v Evropě. Sahá do výšky 40 metrů a jezdí rychlostí až 90 kilometrů za hodinu. Adrenalin na ní zažijete díky strmým zatáčkám i střemhlavým sjezdům.

„Pokud máte raději klidnou jízdu, pak zvolte klidný kolotoč s názvem Carousel of Love. Legendy říkají, že je kolotoč magický a láska vám zde může zamotat hlavu. Je možné, že se během jízdy potkáte s malými Amory, kteří střílejí své šípy lásky,“ uvádí webové stránky zábavního parku Legendia.


Nahrává se anketa ...

Kolik návštěva Legendia Parku stojí

Zábavní park Legendia nabízí několik možností vstupného. Je možné zakoupit jednak jednodenní vstupenky, ale také vstupenky platné po celou sezonu. Tu zde dělí na tři typy:

  • Sezonní vstupenka na zimu a léto – platí od 3.11.2023 do 25.2.2024 + 2.3.2024 do 20.10.2024: dospělý zaplatí 269 zlotých, děti do 11 let 259 zlotých a děti do dvou let 15 zlotých
  • Sezonní vstupenka na zimu – platí od 3.11.2023 do 25.2.2024: dospělý 99 zlotých, do 11 let 89 zlotých, do 2 let 10 zlotých
  • Sezonní vstupenka na léto – platí od 2.3.2024 do 20.10.2024: dospělý 229 zlotých, do 11 let 219 zlotých, do 2 let 10 zlotých

Ceníku se týkají i různé další slevové akce, které lze najít na webu zábavního parku.

Návštěvníci o Legendii

V recenzích na Google dosahuje park Legendia hodnocení 4,4 hvězdičky z 5 možných. Celkem má téměř 21 tisíc hodnocení.

Nyské jezero je kousek za českými hranicemi.
Malé „moře“ leží jen kousek od našich hranic. Písčitá pláž potěší i v září

„Ačkoliv je patrné, že park má již svá nejlepší léta za sebou, umí toho pořád hodně nabídnout. Hlavní benefit je jeho liduprázdnost. Park jsme navštívili ve všední den, když bylo pěkné počasí, a ani na jednu atrakci se nestála fronta. Většinou jsme jen čekali, než dojede předchozí cyklus a vystoupí lidé, abychom tam mohli nastoupit my,“ uvedl například Daniel Fořt v Google recenzi.

Spokojený byl i další uživatel jménem René Martynek. „Parádní místo pro malé i velké. Hodně parádních atrakcí, kde se nemusí čekat ani pět minut a jste na řadě. Prostě paráda,“ uvedl ve své recenzi na Google.