20. charitativní ples Centra Kociánky Březejc

KDY: pátek 6. března v 20.00 
KDE: Velké Meziříčí, Jupiter club
ZA KOLIK: 200 Kč

V pořadí dvacátý charitativní ples pořádá Centrum Kociánka - pracoviště Březejc, Základní škola a Střední škola Březejc, Spolek rodičů a přátel střediska Březejc. Hostem večera budou zpěváci z muzikálu Děti ráje. Zahraje kapela Na šikmé ploše, moderátorem se stane Milan Noha. Chybět nebude kulturní program, bohatá tombola a tradiční půlnoční dražba březejckých výrobků. Vstupné činí 200 korun.

12. ročník výstavy Modelová železnice TT

KDY: sobota 7. března od 14.00 do 18.00
KDE: Velké Meziříčí, ZUŠ  

Klub železničních modelářů zve zájemce na dvanáctý ročník výstavy Modelové železnice TT. Výstava se koná v době jarních prázdnin, tedy od 7. do 15. března, vždy od 14 do 18 hodin v ZUŠ Velké Meziříčí.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

KDY: sobota 7. března v 15.00
KDE: Velké Meziříčí, Jupiter club (malá scéna)
ZA KOLIK: 40/20 Kč

Loutkové divadlo pro rodiče a děti. Vstupné je 40 korun (vstupenka s místenkou), 20 korun platí dítě bez nároku na místo (sedí na klíně). Rezervace vstupenek je nejpozději do čtvrtka (včetně) před termínem loutkového divadla. Nevyzvednuté rezervované vstupenky budou dány do prodeje v pátek 6. března.

Maškarní ples muzea

KDY: sobota 7. března v 20.00
KDE: Bystřice nad Pernštejnem, muzeum 
ZA KOLIK: 100 Kč

V pořadí čtvrtý maškarní ples proběhne v prostorách městského muzea v Bystřici. V tanečním vystoupení se představí Usměváčci, masky jsou vítány, tombola a občerstvení zajištěny.

Den pro ženu

KDY: sobota 7. března od 10.00 do 17.00
KDE: Velké Meziříčí, bývalá restaurace Obecník  

Členové velkomeziříčské komise Zdravé město uspořádají malý veletrh nazvaný Den pro ženu. Uskuteční se u příležitosti Mezinárodního dne žen v sobotu 7. března v prostorách bývalé restaurace Obecník od 10 do 17 hodin.

Pamatuj! 8.3. 1944

KDY: neděle 8. března od 15.00
KDE: Nové Město na Moravě, ZUŠ Jana Štursy  

8. března roku 1944 bylo v Osvětimi v plynových komorách koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau během jediné noci zavražděno 3 792 československých občanů, mužů a žen, převážně židovského původu, včetně 256 dětí. Následně bylo 10. až 12. července téhož roku v průběhu dvou nocí stejným způsobem zavražděno 6500 mužů, žen a dětí. Připojme se i letos k celostátní vzpomínkové akci Pamatuj! Letos se sejdeme v 15.00 v Základní umělecké škole Jana Štursy. Připomínku Pamatuj zahájí vernisáž Nenecháme hvězdy zhasnout prací a projektů žáků a studentů místních škol. Od 16.00 se bude v ZUŠ konat beseda s Tomanem Brodem, který přežil Terezín, Osvětim-Birkenau a Gross-Rosen. Jako historik se zabýval československo-sovětskými vztahy, československým odbojem na západě a holocaustem. Koncem 60. let byl vyhozen ze zaměstnání, vyloučen z KSČ a živil se jako čerpač vody a taxikář. Stal se jedním ze 150 prvních signatářů Charty 77. V 17.30 se vydáme ve společném průvodu okolo domů rodin Brady a Skuteckých na Vratislavovo náměstí. Tam od 18.00 zazní tradiční tři písně (Hatikva, Šema Jisra’el a Kde domov můj) v podání čtyř novoměstských sborů.