Zimní klavírní koncert

KDY: pátek 24. ledna v 17.00
KDE: Bystřice nad Pernštejnem, kulturní dům
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Novoroční hudební setkání mladých pianistů ze Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem - třídy Michaely Uhlířové. V malém sále kulturního domu zazní různorodý repertoár převážně v sólovém provedení.

Oldies ples

KDY: pátek 24. ledna v 20.00
KDE: Nové Město na Moravě, kulturní dům
ZA KOLIK: 150 Kč

Návštěvníky druhého ročníku Oldies plesu s podtitulem To nejlepší z 90. let čeká kapela Metanoon, DJ Wrtulák a laser show Novus Origo.


Ples Dobré vůle

KDY: sobota 25. ledna v 20.00
KDE: Uhřínov, kulturní dům
ZA KOLIK: 100 Kč

 V pořadí už 11. ročník Plesu Dobré vůle pořádá Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených ČR, klub Velké Meziříčí v uhřínovském kulturním domě. Zahraje Beat Band, moderuje Michal Janotka, chybět nebude ani občerstvení a bohatá tombola.

Turnaj ve hře Člověče, nezlob se!

KDY: sobota 25. ledna v 13.00, prezence od 12.30
KDE: Jívoví, kulturní dům
ZA KOLIK: startovné 80 Kč

V sobotu 25. ledna se bude v sále kulturního domu v Jívoví konat velká soutěž dospělých i dětí v takzvaném „člobrdu“. Může přijít opravdu kdokoliv - bez ohledu na věk, stav či pohlaví. Prezence účastníků od 12.30 hodin, začátek turnaje ve 13 hodin. Startovné činí 80 korun. Připraveno bude jednak občerstvení, jednak už tradičně i poháry a velmi početné a pozoruhodně hodnotné věcné ceny. Hlavním pořadatelem je opět obětavý místní činovník František Uhlíř. Všichni zájemci o účast jsou srdečně zváni. Každoročně se do této akce zapojí okolo sto dvaceti lidí. Hrací materiál zajišťují organizátoři. Systém partií je podobný jako při šachu: vždy hraje jeden proti jednomu - na body, ale i na skóre.

Svratecký candrbál aneb Starý desky, ty jsou hezký

KDY: sobota 25. ledna v 19.30
KDE: Svratka, sokolovna
ZA KOLIK: 80 Kč

Tradiční retro zábava – letos budou hrány i písničky na přání z přinesených gramofonových desek. Stylové oblečení je vítáno.

O štěstí a kráse

KDY: neděle 26. ledna v 18.00
KDE: Bystřice nad Pernštejnem, kulturní dům 

Premiéra nového divadelního počinu Divadla Beze Jména nese název O štěstí a kráse. Jde o divadelní ztvárnění české filmové pohádky, která vypráví o pradlence Madlence, princezně Marion, kominíkovi a kouzelné babičce. Scénář a režie: Martina Olivová.