Novoměstská new town swing houpačka

KDY: sobota 15. února od 18.00
KDE: Nové Město na Moravě
ZA KOLIK: 250 Kč

Swingová taneční akce na podporu nové základní školy v Novém Městě na Moravě - zhoupnětě se společně s námi v rytmu swingu. New Town Swing otevírá své brány v 18 hodin. Dámy se mohou nechat nalíčit, pánové se mezitím rozcvičit. Od 18.30 startuje taneční workshop pod vedením profesionálů z taneční školy Swing Wings. Taneční večer zahájí ve 20 hodin brněnská kapela Django Jet. Hraje převážně swing a francouzský gypsy jazz. Během večera vystoupí dále DJ Peter Šinaľ, taneční škola Swing Wings a manželé Fojtů. Těšit se můžeme také na novoměstský dámský vokální kvartet ZEVL a Marka Peňáze. Swingové doplňky můžete během večera zakoupit ve swingovém obchůdku. Chybět nebudou ani swingové speciality K Clubu a infopoint Spolku Jinak, kde se dozvíte více o nově vznikající soukromé základní škole, na jejíž podporu je výtěžek akce určen. Vstupné je 250 korun.

Vostatky a maškarní zábava

KDY: sobota 15. února od 13.00
KDE: Martinice 

Tradiční „vostatky“ a večerní maškarní zábava se v sobotu 15. února uskuteční v Martinicích u Velkého Meziříčí. Masopustní průvod v maskách začne obchůzku obcí úderem třinácté hodiny, po celý den budou k dispozici zabijačkové speciality. Akci zakončí večerní zábava s kapelou Adriana.

Masopust

KDY: sobota 15. února v 7.30
KDE: Polnička, u hasičárny 

Každoroční masopust, letos v pořadí už dvanáctý ročník, se letos v Polničce odehraje v sobotu 15. února. Sraz masek je o půl osmé ráno u hasičárny, odkud se průvod historických i moderních masek za doprovodu dechovky vydá na obchůzku po domech.

Masopust

KDY: sobota 15. února od 11.30
KDE: Netín, hasičárna (sraz masek) 

Tradiční masopustní průvod obcí.

Jiřinkový bál - ples Kultury Žďár a Active - SVČ

KDY: sobota 15. února ve 20.00
KDE: Žďár nad Sázavou, Dům kultury
ZA KOLIK: 330 Kč

Retro ples ve stylu „sedmdesátek“. K poslechu a tanci zpívají a hrají: EREMY, hvězdy muzikálu Pomáda, cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Ples uvádí Luděk Savana Urbánek.

Farmářský trh

KDY: sobota 15. února od 8.00 do 11.00
KDE: Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí
ZA KOLIK: vstup zdarma

V zimní nabídce farmářského trhu budou zabijačkové speciality z Fryšavy, vejce a drůbež ze Zlatkova, masné výrobky z Třebíče, pečivo od Kejvala a Slonků, masné a mléčné výrobky z Netína, krůtí maso Zelenka, slovenské sýry a uzeniny Mipotex, rakytníkové výrobky, med a medové výrobky a další potraviny a produkty zejména od prvovýrobců.

Sportovní ples s vyhlášením ankety Sportovec města

KDY: sobota 15. února ve 20.00
KDE: Velká Bíteš, kulturní dům 

Hlavním hostem večera bude Olga Lounová.

Ples města a kulturního domu

KDY: sobota 15. února ve 20.00
KDE: Bystřice nad Pernštejnem, kulturní dům 

Tradiční městský ples, jeho návštěvníci se mohou v průběhu večera těšit na uvítací přípitek, předtančení v provedení Rock and Roll clubu Elvis Jihlava, vyhlášení sportovců a osobností města roku 2019, místní Dance style Petry Novákové, vystoupení Terezy Maškové, vystoupení Josefa Vágnera, tombolu či fotokoutek. Na plese zahraje Dreams Moravský Krumlov, moderuje ho Petr Holík.