ŽĎÁRSKO

Sobota plná her a soutěží
Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00 do 17.00
Kde: Nové Město na Moravě, městské lázně
Z kolik: v rámci běžného vstupného
Proč přijít: Městské lázně v Novém Městě na Moravě slaví osmé narozeniny. Proto si pro své návštěvníky připravily celou řadu akcí. V sobotu od deseti dopoledne do pěti večer si mohou lidé užít narozeninovou akci v bazénové hale. Bude to sobota plná her a zábavy. Připravené budou nafukovací hračky pro děti a míčky v divoké řece. Lázně slaví osmé narozeniny.

Martinice slaví pouť
Kdy: neděle 12. listopadu od 10.30
Kde: Martinice, různá místa
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: V Martinicích u Velkého Meziříčí budou v neděli slavit martinskou pouť. Zájemci se sejdou v půl jedenácté dopoledne u zvonice, o čtvrt hodiny později tu položí věnce u pomníku padlým v 1. světové válce. Průvod povede do kulturního domu, na jedenáctou hodinu je připravena mše svatá. V pravé poledne přijede družina se svatým Martinem.

Zdroj: Deník/Eva Drdlová

JIHLAVSKO

Stezka odvahy s Čerty z Rakouska
Kdy: neděle 12. listopadu od 14.00 do 18.00
Kde: Jihlava, Skiareál Šacberk
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Stezka odvahy na Šacberku se koná v neděli v areálu Šacberk. Bojovka pro nejmenší obnáší mírné strašení, ale především se jedná o focení s Čerty z Rakouska. Délka trasy je 700 metrů, je potřeba se nahlásit u registračního stánku. Pouštět budou ve skupinkách od tří do osmi osob v časovém intervalu dvě minuty. Více ZDE

Zdroj: Youtube

Lampionový průvod
Kdy: neděle 12. listopadu od 17.00
Kde: Hodice, obecní dům
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Zajímavý lampionový průvod s překvapením čeká na účastníky v Hodicích na Jihlavsku. Průvod vychází v neděli od pěti hodin večer po setmění, organizátoři ze spolku HRAD Hodice připomínají, že si každý má vzít s sebou vlastní lampiony. Teplé občerstvení zajištěno, nejenom pro děti. Od půl sedmé bude na vlakovém nádraží připravené překvapení.

Visací zámek v Jihlavě
Kdy: sobota 11. listopadu od 19.00
Kde: Jihlava, D club
Za kolik: vstupné na místě 400 korun
Proč přijít: Legendární punková kapela Visací zámek slaví čtyřicet let na scéně. Kapela hraje stále v původní sestavě a na svátek Martina přijede zahrát fanouškům do jihlavského D clubu. Kdo by neznal jejich Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je to známka punku. Zazní hity jako Uniformy nebo Dopravní značky. Hostem večera bude další kapela Znouzectnost.

Velkou Bíteš navštívil v minulosti svatý Martin na bílém koni.
Svatomartinské tipy. Ve Velké Bíteši bude ohňostroj, v Měříně ples s husou

Lukáš Pavlásek v Polné
Kdy: pátek 10. listopadu od 19.30
Kde: Polná, kino
Za kolik: vstupné 420 korun na místě
Proč přijít: Známý český komik, který bavil lidi také v populárním pořadu Stardance, přijede potěšit diváky do Polné. Lukáš Pavlásek dorazí se svou stand-up komedií Kdo nepláče, není Čech. Jde o show jednoho muže. Vstupné bude slosovatelné.

PELHŘIMOVSKO


Dýňová záhada v Pelhřimově
kdy: sobota 11. listopadu od 17.00 do 20.00
Kde: Pelhřimov, Hodina H, Hrnčířská 111
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Pelhřimovská Hodina H připravila pro zájemce akci s názvem Dýňová záhada aneb Rozsviťme Pelhřimov. Celá rodina se může zúčastnit akce, která se skládá z plnění úkolů na stanovištích rozmístěných po Pelhřimově. Úkolem bude vysvobodit zakleté dýně. Poté bude připravený lampionový průvod masek po strašidelné stezce.

Strašidelná stezka v Řečici
Kdy: sobota 11. listopadu od 16.30
Kde: Červená Řečice, fotbalové hřiště
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Odvážlivci z Červené Řečice a okolí se sejdou v sobotu v půl šesté na místním fotbalovém hřišti. Startuje tu totiž strašidelná stezka odvahy. Start je od půl šesté do sedmi hodin večer. Trasa bude měřit zhruba dva a půl kilometrů, na cestě odvážlivci potkají nejrůznější strašidla a budou plnit úkoly. S sebou je nutné si vzít baterku, tužku a pevnou obuv. V cíli organizátoři zajistili špekáčky a čaj. Účastníci budou na trasu vypouštěni postupně, při nepřízni počasí se akce ruší.

Ilustrační video:

Zdroj: Videokoláž: Deník/Jana Kodysová, foto: Olga Lhotská

HAVLÍČKOBRODSKO

Svatební veletrh Vysočina 2023
Kdy: pátek 10. listopadu od 14.00 do 18.00 a sobota od 10.00 do 17.00
Kde: Havlíčkův Brod, kulturní dům Ostrov
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Třetí ročník Svatebního veletrhu Vysočina se koná v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov v pátek a v sobotu. Návštěvníci budou mít možnost omrknout nejen svatební a společenské šaty, prsteny, květiny, dorty, cukroví, ale i hudbu, svatební místa, restaurace a vše další, co se svatbami souvisí. Speciálním lákadlem pro snoubence bude soutěž o svatební cestu v hodnotě 25 tisíc korun.

Stezka odvahy ve Studenci
Kdy: sobota 11. listopadu od 17.00
Kde: Horní Studenec, část Ždírce nad Doubravou
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Dobrovolní hasiči v Horním Studenci, místní části Ždírce nad Doubravou, zvou všechny děti na stezku odvahy. Ti, kteří se nebojí, mohou vyrazit od pěti hodin večer ze sportovního areálu Nový Studenec – Zátiší. Tady je start i cíl. Pro všechny statečné děti organizátoři připravili odměny, občerstvení bude zajištěno.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

TŘEBÍČSKO

Košt vín s cimbálovkou
Kdy: sobota 11. listopadu od 17.00
Kde: Náměšť nad Oslavou, sokolovna
Za kolik: vstupné pouze na místě 100 korun
Proč přijít: Oblíbený košt vín s cimbálovkou čeká na zájemce v sokolovně v Náměšti nad Oslavou na svátek Martina od pěti hodin odpoledne. Lidé se mohou těšit na kvalitní vína z Vinařství přátelé Pavlova. Zahraje cimbálová muzika Čagan, občerstvení obstará kavárna Pohodička.

Dětská Tlapková Párty
Kdy: neděle 12. listopadu od 15.30
Kde: Moravské Budějovice, Městské kulturní středisko Beseda
Za kolik: vstupné 200 korun, děti do dvou let zdarma
Proč přijít: Oblíbená dětská tlapková párty míří poprvé do Moravských Budějovic. Nedělní odpoledne bude patřit dětem, které milují Tlapkovou patrolu a vše, co k tomu patří. Zájemci se mohou těšit na taneční program, hudbu z pohádek, malování na obličej a hned několik pohádkových postaviček. Budou se s nimi moci i vyfotit. Prostor se otvírá ve tři hodiny odpoledne a končí v půl šesté večer.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář