Zprávu uvedla v pátek na svých sociálních sítích obec Perovice u Karviné. "Upozorňujeme, že s účinností od soboty 10. října 2020 se zavádí v sousedním Polsku povinnost nosit roušky i ve venkovních prostorách. Roušky je také třeba nosit v obchodech a obchodních centrech, tržištích, bankách, poště, kině, divadle, u lékaře, kostele, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Povinnost mít roušku je také na hřbitovech. Naopak roušku není třeba mít při konzumaci u stolu v restauraci či baru," píše se v ní.

Bez roušky nelze cestovat v dopravních prostředcích veřejné dopravy, včetně taxislužby. Také v osobním automobilu, pokud v něm necestují pouze rodinní příslušníci, se kterými bydlíme v jednom bytě či domě, je zavedena povinnost mít roušku, a to po celou dobu společného cestování. I když cestujeme sami, tak v případě silniční kontroly je nezbytné roušku nasadit.

Výjimku z nošení roušek mají lidé pouze ze zdravotních důvodu a toto musí mít doloženo potvrzením od lékaře, které musí mít pro případ kontroly u sebe.

"Upozorňujeme, že v případě porušení nařízení ohledně nošení roušek platí v Polsku poměrně tvrdé finanční postihy," zní závěr infrormace.