Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Zelenka si v cele chystal oprátku

JIHLAVA/BRNO/HRADEC KRÁLOVÉ - Petr Zelenka z Jihlavy, který je obviněn z toho, že pacientům v havlíčkobrodské nemocnici píchal vysoké dávky heparinu, na které někteří z nich zemřeli, je znovu na psychiatrickém oddělení brněnské vazební nemocnice.

19.7.2007
SDÍLEJ:

Petr ZelenkaFoto: DENÍK/archiv

Petr Zelenka zJihlavy, který je obviněn ztoho, že vysokými dávkami heparinu zabíjel pacienty vhavlíčkobrodské nemocnici, je znovu na psychiatrickém oddělení brněnské vazební nemocnice. Před čtyřmi týdny se totiž znovu pokusil o sebevraždu. Deníku to potvrdil jeho otec Bohumil Zelenka i mluvčí vazební věznice vBrně. Policie ale vdobě, kdy se Zelenka pokusil o sebevraždu, vyhlásila na jeho případ opět informační embargo.

„Spoluvězeň ho viděl, jak si chystá oprátku, tak to oznámil vězeňské službě,“ vysvětlil Zelenka starší. Jeho syn navíc napsal dopis, vněmž se loučí srodinou a za vše se jí omlouvá.

Deník má text rukopisu kdispozici. Zelenka vněm píše, že podat heparin ho poprvé napadlo vkvětnu 2006 a neví, proč to byl zrovna heparin. Zelenka se svěřil, že si pamatuje konkrétních pět lidí, kterým heparin do těla vpravil. Dva znich zemřeli.

„Ta myšlenka přišla sama, nevím, proč přišla. Přišel jsem do práce a musel jsem to podat, pořád mě to nutkalo. Nebylo to, že by mi někdo ublížil ani se nikomu mstít nebo, že bych byl nešťastný. Měl jsem spokojený život, nic mi kradosti nechybělo,“ píše Zelenka vdopise.

Podle Bohumila Zelenky je psychický stav jeho syna velmi vážný. Petr Zelenka se prý stále hlouběji propadá do silných depresí. „Za čtyři týdny, co je vBrně, byl venku jen jednou na půl hodiny. Má představy, že ho někdo přijde zastřelit,“ popisuje stav svého syna.

DOPIS PETRA ZELENKY:

Co Zelenka uvádí v dopise:

„Při tom podání jsem nic nepociťoval, že jim podám lék, nemůžu jim přece ublížit. Vnímal jsem to, že podávám léky, aby se uzdravili, přece nemohli zemřít. Jen jsem vnímal, že právě teď to mají dostat, ale nic se jim nemůže stát.

Nepamatuji si, kolika lidem jsem to podal, pamatuji si pět lidí. U někoho mě to nutkalo, že jsem to musel podat podruhé nebo i potřetí.

Natáhl jsem ten heparin a uvnitř mě to hnalo hned ho jít píchnout. Ať to bylo jednou nebo dvakrát, měl jsem nutkání to podat. Nevnímal jsem to, že by mě někdo přistihl, nedokázal jsem to sám zastavit, byl jsem uspokojen, že se ti pacienti léčí, že je kolem nich moc práce, to mě vzrušovalo.“

Více se dočtete v pátečním vydání Deníku…

19.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Ilustrační foto.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.

Školáci si na chvíli vyzkoušeli, jak se cítí nevidomí

Žďár nad Sázavou – Se životem především nevidomých lidí, ale i dalších osob s nějakým zdravotním handicapem, se měli možnost naučným a zároveň i hravým způsobem seznámit žáci Základní školy Švermova v rámci programu Hele lidi. Ten připravuje Aliterra, zapsaný ústav z Tasova na Velkomeziříčsku (dříve Slepíši).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení