Z ní předevčírem kolem půl čtvrté odpoledne zmizel. Jak se to mladíkovi podařilo, není zatím zcela jasné. „Odsouzení tam pracují na různých místech, na nichž je kontroluje po určitých časových intervalech dozorce. Muž pravděpodobně počkal, až dozorce projde jeho pracoviště, a pak utekl,“ zauvažoval ředitel Věznice Pardubice Jiří Tregler.

Nad útěkem odsouzeného, kterému měla v lednu nastat lhůta pro podmínečné propuštění, Jiří Tregler nevěřícně kroutí hlavou. „Opravdu nás tím velmi překvapil. Splňoval totiž všechny podmínky pro to, aby jeho podmínečné propuštění mohlo být úspěšné,“ vysvětlil. Ve věznici si měl mladík odsedět dvaadvacet měsíců. „Trest mu měl oficiálně skončit 5. prosince příštího roku,“ doplnil ředitel věznice.

S podobným případem nemají ve věznici v Pardubicích zkušenosti. „Odsouzení za prací občas mimo areál věznice dojíždějí, nikdy se nám však nestalo, že by někdo utekl,“ sdělil Jiří Tregler.

Podle Treglera není mladík nijak nebezpečný. „Na pracoviště mimo věznici vybíráme odsouzené opravdu důkladně. V žádném případě mezi nimi nebývá nikdo, kdo by mohl být pro lidi nebezpečný,“ sdělil. Uprchlý vězeň je 175 až 180 centimetrů vysoký, má oválný obličej a dlouhé vlnité hnědé vlasy česané na pěšinku.

V době útěku měl na sobě pracovní oděv a světlemodrou košili. „Žádáme osoby, které by mohly uvést jakékoli informace k pohybu uprchlého muže, aby neprodleně kontaktovaly jakoukoli policejní služebnu nebo využily linky 158,“ řekla policejní mluvčí Jana Šípková.