Dvaašedesátiletý řidič osobního vozu opel tam zahynul po nárazu do kamionu, který z dosud nezjištěných příčin havaroval a zůstal převrácený na vozovce přes oba jízdní pruhy ve směru na Brno a částečně zasahoval i do protisměru. Šofér auta zemřel na místě.

„Muž utrpěl mnohačetná poranění po těle. Těžké zranění hlavy a mozku, hrudníku a horních končetin. Poranění byla neslučitelná se životem,“ uvedl ředitel záchranářů kraje Vysočina Lukáš Kettner.

Sedmačtyřicetiletý řidič kamionu byl s poraněním hlavy a odřeninami horních končetin převezen na chirurgickou ambulanci v Třebíči. „Do havarovaného vozu ještě narazil šofér dodávky Fiat Ducato, ten vyvázl bez zranění,“ doplnila policejní mluvčí z Brna Jana Šípková. Kamion převážel pětilitrové kbelíky s vodou ředitelnou barvou.

Barvy zůstaly v neporušených obalech a nehrozí tak znečištění životního prostředí. „Na místě dopravní nehody zasahovali hasiči z Velkého Meziříčí, kteří vyprostili z vozu mrtvého řidiče a poté jímali unikající naftu z kamionu do nádob,“ informovala mluvčí krajských hasičů Denisa Vrbová.

Místo nehody je označené.

K poslední tragické nehodě na dálnici D1 u Velkého Meziříčí došlo na 147. kilometru před měsícem. Tehdy tam zahynul osmadvacetiletý mladík, který vlivem rychlé jízdy na mokré silnici dostal smyk a mezi svodidly, kde je prostor pro otáčení vozidel údržby, přejel do protisměru, kde narazil do dvou aut.

Při nehodě zemřel i mladíkův třiapadesátiletý otec. Matka byla s vážným zraněním převezena do nemocnice.