Loni v srpnu odcizil jednomu z hostů restaurace Zelená sedma peněženku s obnosem čtyři sta padesáti korun, s doklady a kreditní kartou. Petr H. nekradl poprvé.

Po Žďáře je nechvalně znám tím, že si v restauracích vytipuje lidi v silně podnapilém stavu, naváže s nimi kontakt a následně je okrádá. „Petr naši restauraci navštěvuje už asi sedm let. Máme s ním špatné zkušenosti. Neokradl pouze jednoho hosta, ale poškozených už bylo více,“ uvedla svědkyně-servírka ze žďárské restaurace.

Obžalovaný má na svědomí i další incidenty, za které už byl odměněn tři sta dvaceti hodinami obecně prospěšných prací. Do dnešního dne však neodpracoval ani hodinu. „Soudci se snaží pachatelům menších deliktů dát šanci k nápravě tím, že zvolí alternativní trest v podobě veřejně prospěšných prací. Tresty bezpodmínečného odsouzení se používají až jako poslední možnost nápravy,“ řekl Tomáš Lichovník, předseda žďárského soudu.

Soudkyně Ilona Moučková ve zdůvodnění uvedla, že o pachatelově vině ji přesvědčila výpověď svědkyně a laxní přístup obžalovaného k soudnímu jednání. V předešlých stáních slíbil soudkyni přivést svědky události, svůj slib nesplnil a k soudnímu jednání se včera dostavil s půlhodinovým zpožděním. Obžalovaný se může proti rozsudku odvolat. „To také udělám,“ prohlásil Petr H.