K té došlo v neděli v půl čtvrté ráno mezi Sněžným a Daňkovicemi. „Řidič Renaultu Kangoo nezvládl kvůli nepřiměřené rychlosti projíždění levotočivé zatáčky, vjel na pravou krajnici a čelně narazil do stromu. Poté se s vozem převrátil na střechu,“ popsal průběh události mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Zraněného muže členové požárních jednotek nalezli schovaného v lesním porostu. „To, že lidé od nehody utečou, není nic výjimečného. Jsou v šoku, zranění a mají tendenci místo havárie opustit,“ podotkla mluvčí hasičů kraje Vysočina Denisa Vrbová.

Zranění při nehodě utrpěla i spolujezdkyně. „Při dechové zkoušce policisté zjistili, že šofér před jízdou požil alkohol. Podstoupit lékařské vyšetření spojené s odběrem krve však odmítl,“ řekl Václav Kučera. „Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz,“ doplnil.

Havarované Kangoo.

O víkendu to ale nebyla jediná dopravní nehoda, jejíž viník byl opilý. Mezi Netínem a Závistí havaroval sedmapadesátiletý řidič nákladního vozu opel. „V pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a přední částí narazil do dvou elektrických rozvaděčů,“ sdělil policejní mluvčí. Muž, který usedl za volant pod vlivem alkoholu, způsobil padesátitisícovou škodu.

Třetím hříšníkem, který havaroval opilý, byla devětapadesátiletá cyklistka. Žena nezvládla jízdu po ulici Na Městečku v Novém Veselí a skončila na zemi. Hmotná škoda činí tisíc korun.